• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-2984-5
  • خبرنگار : 49011
  • منبع خبر : ----

وزیر کار:

نمایان شدن آثار اشتغال ایجاد شده زمان بر است/دولت به دنبال اشتغال پایدار

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه نمایان شدن آثار اشتغال ایجاد شده زمان بر است، گفت: دولت به دنبال اشتغال پایدار است تا بتواند اثرات مثبتی از این امر را ایجاد کند.

به گزارش ایسنا مازندران، علی ربیعی در شورای تخصصی اشتغال در استانداری مازندران با اشاره به اینکه مازندران توانمندی اقتصادی و اجتماعی بسیاری دارد و برای دولت در برنامه ریزی توسعه کشور مهم است، عنوان کرد: مازندران ظرفیت های اقتصادی بسیار مهمی دارد که در سطح کشور نمود خود را نشان داده است.

وی با بیان اینکه ماهیت کاربری روستا در مازندران در حال تغییر و از اشتغال مولد به اشتغال مستقلات رسیده است، عنوان کرد: در حوزه سرمایه گذاری گردشگری و روستایی می توانیم سهم استان را در سرمایه گذاری خارجی افزایش دهیم.

ربیعی با تاکید بر اینکه شهرها و بخش های استان توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطالعه و بررسی شده و تمامی نقاطی که می توان اشتغال پایدار در آن مناطق ایجاد کرد شناسایی شده اند، عنوان کرد: این طرح مطالعاتی از سال 93 در وزارت خانه شروع شد و امسال تا حدود زیادی به پایان رسیده و در نظر داریم از اطلاعات به دست آمده بهره برداری مناسب داشته باشیم.

وزیرکار با اشاره به اینکه برای ایجاد اشتغال مجوز و تسهیلات پرداخت می شود اما شیوه های تولید سنتی باید اصلاح شود، عنوان کرد: بودجه ریزی عملیاتی در کشور آغاز شده  و در این روش به استان ها ابلاغ شده تا برنامه ریزی ها از محدوده زمانی خارج و درون نگری مدیریت اعمال شود.

وی با تاکید بر اینکه در نظر داریم سهم مشارکت بخش خصوصی را در پروژه های دولتی افزایش دهیم، بیان کرد: دولت دوازدهم به امروز فکر نمی کند و به فکر دولت های بعدی است تا برنامه ها و تصمیم های گرفته شده ادامه یابد.

ربیعی با اشاره به اینکه آثار اشتغال ایجاد شده در سال 97 خودنمایی خواهد کرد، گفت:  هشت سال زمان خواهد برد تا اثر رشد اقتصادی در کشور نشان داده شود.  رشدی که از سال 76 شروع شده بود در سال 84 اثرش را نشان داد اما در سال 87 کاهش یافت.

وی با تاکید براینکه ملموس شدن رشد پایدار و رونق اقتصادی زمانبر است.، گفت: متوسط قیمت تمام شده تولید شغل به صورت میانگین 700 میلیون تومان است که این مقدار در صنایع کوچک به 300 میلیون تومان می رسد.  امروز یک درصد رشد اقتصادی کمتر از صدهزار شغل ایجاد می کند از این رو باید روش های سازمانی را در ایجاد اشتغال تغییر داد که در این راه مسیر جدیدی را برای ایجاد اشتغال در نظر داریم که یکی از این روش ها اشتغال پایدار است.

وی تصریح کرد: در اشتغال پایدار در نظر ایجاد اشتغال 600 هزار شغل پیش بینی شده است و نیز  تاکنون 100 میلیارد تومان اعتبار برای طرح کاروزی اختصاص داده شد.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: