• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-1885-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس در گفت وگو با ایسنا:

بودجه 97 اقشار ضعیف جامعه را ببیند/مردم توان گرانی بیش از اندازه را ندارند

نایب رئیس کمیسیون آموزش،تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در بودجه 97 گرانی بیش از اندازه را تصویب نمی کند و باید در این بودجه اقشار ضعیف نیز دیده شوند.

قاسم احمدی لاشكی در گفت وگو با ایسنا مازندران،با اشاره به ناآرامی های اخیر در تعدادی از شهرهای كشور و سوءاستفاده برخی از معاندان از این نا آرامی ها اظهار كرد: حوادث اخیر كشور كه در چند نقطه كشور مشاهده شد در واقع موجب نگرانی و ناراحتی برای مسئولان و ملت است.

وی با اشاره به ناراحتی و اعتراض درست عده ای در این میان گفت: به طور قطع مردم هم آسیب هایی بابت تبعیض ها در جامعه و مال باختن در موسسات اعتباری و بانك ها دیده اند و همه اینها موجب ناراحتی مردم شد كه به حق است.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و كلاردشت در مجلس با تاكید بر اینكه مسئولان باید به خود مراجعه كنند و گره كار را بیابند، افزود: اینهایی كه امروز در خیابان می آیند و اعتراض می كنند دو دسته هستند، یك عده كه واقعا به حق هستند و بارها جلوی مجلس تحصن كردند، شعار دادند و حرفشان را زدند و بارها نیز مقابل سازمان برنامه و بودجه رفتند و حتی مقابل بانك مركزی چادر زدند و شب ماندند اما نتیجه ای نگرفتند. بنابراین اینكه گفته شود چیزی نگویند درست نیست، پس چكار كنند تا بتوانند حقشان را بگیرند.

احمدی لاشكی ضمن نكوهش برخورد عده ای دیگر در این میان و ایجاد اغتشاش در برخی ها شهرها  تصریح كرد: از سوی دیگر یك دسته دیگر منتظر وقت هستند تا بهانه ای ایجاد كنند تا ریشه نظام را بزنند و به طور قطع ملتی كه برای این نظام خون ها ریختند و ایثارگری كردند به این دسته اجازه نمی دهند.

وی خاطرنشان كرد: بنابراین آنهایی كه یاد گرفتند امروز اتوبوس آتش بزنند و مغازه هایی مردمی كه بندگان خدا كه خود گرفتارند و بعضا به بانك ها نیز بدهكارند و حتی مستاجر هستند اینطور یه عده اراذل اوباش وحشیانه بریزند و اموال را از بین ببرند و یا عده ای دیگر كه مساجد را به آتش بكشند به طور قطع حساب اینها از كسانی كه مشكلاتی دارند و اعتراض می كنند جداست و اینها نامشان اغشاش گر است.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با تقدیر از برخورد مناسب نیروی انتظامی در چند روز اخیر گفت: این نیروها بسیار خوب با صلابت، محكم و در عین حال بردبارانه با مردم برخورد می كنند و باید همین رویه را ادامه دهند و از مردم نیز انتظار می رود صبوری پیشه كنند.

احمدی لاشكی با تاكید براینكه مسئولان آنچه كه حق مردم است پیگیری كنند، بیان كرد: مسئولان نظام در مجلس و دولت همه تلاش اشان را برای رفع مشكلات مردم انجام دهند.

وی با بیان اینكه در حال حاضر كه بودجه سال 97 بسته می شود به طور قطع مجلس زیر بار بنزین 1500 تومانی نخواهد رفت زیرا مردم طاقت این میزان گرانی را ندارند، اضافه كرد: در بودجه 97 باید مردم ضعیف جامعه بیشتر دیده شوند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: جامعه ای می تواند به سمت تعالی حركت كند كه امنیت داشته باشد و اگر كسی در جامعه‌ای امنیت و آرامش نداشته باشد برای رفع مشكلات پیش رو نمی‌تواند به نتیجه درست برسد.

احمدی ابراز امیدواری كرد همه مردم در سایه وحدت و همدلی و همه باهم زیر چتر ولایت كه ستون نظام است حركت كنند و مسئولان نیز به درستی به وظیفه خود عمل كنند.

وی با اشاره به موضع برخی كشورها در این چند روز اظهار كرد: بدون شك كشورهایی همچون آمریكا، انگلیس، عربستان و برخی كشورهای عربی بدشان نمی آید كشور را دچار مشكل كنند و خوشحال هم هستند، اما ملت ایران جواب این عده اراذل و اوباش را می‌دهد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: