• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-987-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

آثار نخستین جشنواره ملی عکس مازندران به نمایش درآمد

نخستین جشنواره ملی عکس مازندران با نمایش 79  قطعه عکس درباره این استان در گالری دی دی شهرستان نور به میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل برپا شد و این نمایشگاه تا یک هفته دایر خواهد بود.

به گزارش ایسنا مازندران، نخستین جشنواره ملی عکس مازندران امروز با افتتاح نمایش آثار منتخبان جشنواره و با نمایش 79 قطعه عکس از استان مازندران در گالری دی دی شهرستان نور آغاز به کار کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در مراسم آغاز به کار نمایش آثار این جشنواره به خبرنگاران گفت: پس از اعلام فراخوان دو هزار و 450 اثر به دبیرخانه اثر ارسال شد که از این تعداد 79 اثر تا 14 دی ماه به مدت یک هفته د ر معرض دید مخاطبان قرار می گیرد.

احد جاودانی بیان کرد: در پایان جشنواره به سه اثر برگزیده جوایز اصلی جشنواره  چهار تا یک میلیون تومان جایزه نقدی و به چهار اثر دیگر نیز 500هزار تومان جایزه نقدی و تندیس و نیز گواهی حضور در نمایشگاه اعطا می شود. این میزان جوایز بیشترین جوایز نقدی به جشنواره های ملی عکس در کشور است.

وی با اشاره به اینکه معرفی استان مازندران، جذابیت ها و فرصت های گردشگری استان از اهداف این جشنواره است؛ تصریح کرد: توانمندی های استان مازندران و نیز مسایل درگیر استان مازندران مانند مسایل زیست محیطی و نیز نشان دادن آداب و رسوم استان و خرده فرهنگ های مازندران از اهدافی بود که در محورهای جشنواره گنجانده شده بود.

جاودانی با بیان اینکه با توجه به تحرک ها و فعالیت های خوب عکاسان مازندران در این بخش و با توجه به ظرفیت های عکاسان مازندرانی، نبود یک جشنواره ملی عکس در این حوزه به چشم می خورد که در راستای تمرکززدایی از برگزاری فعالیت های فرهنگی در مرکز استان، این جشنواره تدارک دیده شد و امیدواریم در سال های آتی نیز این جشنواره ادامه یابد.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: