• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

اعضای غیر دولتی کانون کارآفرینان مازندران انتخاب شدند

با حضور کامران اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، با برگزاری انتخابات اعضای غیردولتی کانون کارآفرینان مازندران انتخاب شدند.

به گزارش ایسنا مازندران، کامران اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در انتخابات اعضای غیردولتی کانون کارآفرینان استان اظهار کرد: کانون کارآفرینان مازندران مجموعه ای است متشکل از کارآفرینان برتر، صاحبنظران و کارشناسان حوزه کارآفرینی استان که به عنوان اتاق فکر کارآفرینی تشکیل می شود.

وی با اشاره به اهداف تشکیل این کانون افزود: افزایش توان مدیریتی استان در کمک به شناسایی موانع توسعه کارآفرینی جهت دستیابی به راهکارهای رفع این موانع، هم افزایی و مشارکت حداکثری کارآفرینان در تصمیم سازی مدیران ارشد استان در زمینه توسعه کارآفرینی از جمله اهداف مهم این کانون است.

اصغری ادامه داد: ایجاد زمینه و بستر مناسب جهت گسترش و ترویج انواع کارآفرینی اقتصادی و اجتماعی و نهادینه سازی فرهنگ آن در استان، مشاوره و کمک به تصمیم گیری های مدیران ارشد استان و افزایش ضریب اطمینان تصمیمات اتخاذ شده در زمینه کارآفرینی نیز از دیگر اهداف مهم این کانون است.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان مازندران خاطرنشان کرد: امید داریم به مرور زمان بتوانیم با کمک این کانون، فرهنگ غنی کارآفرینی را در بین مردم استان مازندران به ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی ترویج کنیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با تشریح وظایف این کانون تصریح کرد: شناسایی طرح و بررسی موانع کارآفرینی، عوامل موثر در توسعه کارافرینی، بررسی قوانین و مقررات مرتبط با کارآفرینی، ارتباط موثر با سازمان ها و نهادهای مرتبط، شناسایی و مستند سازی تجربیات کارآفرینان، بررسی و تشخیص فرصت ها و تهدیدهای کسب و کار و ایجاد و ارتباط با خیرین کارآفرین از وظایف مهم این کانون است.

وی بیان کرد: این کانون دارای 6 عضو دولتی و 6 عضو غیر دولتی بوده که در این انتخابات 6 نفر از اعضای غیر دولتی کانون کارآفرینان استان انتخاب شدند.

اصغری با اشاره به اعضای دولتی این کانون خاطرنشان کرد: استاندار یا نماینده تام الاختیار به عنوان رییس هیأت امنا، مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی به عنوان دبیر و مدیران کل صنعت و معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و یک دستگاه مرتبط دیگر و همچنین یک نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه مراکز علمی و پژوهشی استان به عنوان عضو حضور خواهند داشت.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: