• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-2114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

مرکز دیالیز گلوگاه به زودی آغاز به کار می کند

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: به زودی با پایان یافتن مراحل آموزشی نیروهای تخصصی درمانی مورد نیاز بخش دیالیز و همچنین نصب و کنترل دستگاه های ارسال شده مرکز دیالیز شهرستان گلوگاه راه اندازی می شود.

به گزارش ایسنا مازندران، فرهنگ بابامحمودی در مجمع سلامت شهرستان گلوگاه اهداف برگزاری مجمع شهرستانی سلامت را مشارکت موثر ادارات، سازمان ها، موسسه های خیریه و خیرین در تامین سلامت دانسته و اهمیت آن را در توسعه پایدار، ارتقای شاخص های بهداشتی و درمانی برشمرد.

وی نقش کار گروه سلامت و مشارکت های بین بخشی  و خیرین و سمن ها در حوزه سلامت را مطرح کرده و به برنامه های مهم کاهش آسیب های اجتماعی در این حوزه اشاره کرد.

بابامحمودی گفت: در این جلسه روسای ادارات آموزش و پرورش، شهرداری و اداره برق، رئیس و دبیر مجمع خیرین سلامت این شهرستان گزارش کاری از همکاری فیمابین جهت مشارکت در امرساخت وساز و کمک در راستای ارتقای سطح سلامت مردم شهرستان ارائه دادند.  

وی افزود: این همایش در قالب دو پنل مدیریتی و سمن ها و خیرین برگزار شد و در پایان این مراسم از روسای ادارات آموزش و پرورش، شهرداری، برق، سه نفر از خانواده های اهدا کننده عضو، پنج نفر از داوطلبین سلامت برتر مراکز خدمات جامع سلامت، هشت نفر از خیرین سلامت، یک نفر از دهیاران و یک نفر از همیاران سلامت شهرستان گلوگاه قدردانی به عمل آمد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران همچنین در مورد مرکز دیالیز شهرستان گلوگاه گفت: خیرین شهرستان ساختمان مرکز دیالیز را با کمک های مالی تقریبی پنج میلیارد ریالی احداث و بنای آن را به اتمام رسانده اند.

این مسئول ادامه داد: با همت دانشگاه علوم پزشکی مازندران جمعا مبلغ تقریبی 10 میلیارد ریال (یک‌میلیارد تومان) جهت راه اندازی تاسیسات و ژنراتور و خنک کننده ها و همچنین خرید ۵ دستگاه دیالیز و یک دستگاه آر.او و بقیه تجهیزات پزشکی ضروری بخش دیالیز تامین اعتبار و هزینه شده است.

بابامحمودی افزود: به لحاظ تامین منابع انسانی مورد نیاز نیز کادر درمانی تامین شده و آموزش تخصصی آنان در حال انجام است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار امیدواری کرد که به زودی با پایان یافتن مراحل آموزشی نیروهای تخصصی درمانی مورد نیاز بخش دیالیز و همچنین نصب و کنترل دستگاه های ارسال شده توسط شرکت مربوطه، شاهد راه اندازی بخش دیالیز در شهرستان گلوگاه با استعداد ۵ تخت و دستگاه باشیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: