• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-687-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

اجرای طرح ملی کارورزی در فرهنگ و هنر مازندران

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل  فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: واحدهای دارای مجوز از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی می توانند از مزایای طرح کارورزی بهره گیرند و در این راستا، فارغ التحصیلان دانشگاهی در رشته های فرهنگی و هنری، می بایست با مراجعه به سامانه کارورزی به عنوان کارورز ثبت نام کنند تا حداقل سابقه کار را از این طریق بدست آورند.

به گزارش ایسنا مازندران، عباس زارع با تاکید بر اینکه واحدهایی که از این اداره مجوز دارند می توانند با مراجعه به سامانه کارورزی به عنوان واحدپذیرنده ثبت نام کنند و نیروهای خود را از این طریق جذب کنند، در باره مزایای طرح کارورزی به واحدهای فرهنگی و هنری خاطرنشان کرد: از مزایای این طرح برای واحدهای پذیرنده این است که حقوق و بیمه کارورزان را دولت پرداخت می کند. همچنین اگر پس از پایان دوره کارورزی که حدوداً شش ماه است، این کارورزان جذب شوند، واحد پذیرنده از بیمه کارفرما معاف خواهد شد.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی ارشاد مازندران اظهار کرد: فارغ التحصیلان دانشگاهی در رشته های فرهنگ و هنر و واحدهای پذیرنده کارورز دارای مجوز از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی می توانند با مراجعه به سامانه کارورزی ضمن اطلاع از جزییات این طرح، در آن شرکت کنند.

به گزارش ایسنا، مطبوعات، موسسات، کانون ها، شرکت ها، ناشران، چاپخانه ها، آموزشگاه های هنری، موسسات فعال در فضای مجازی، موسسات سینمایی، موسسات قرآنی، سینماها، نگارخانه ها و نهادهای فعال در عرصه فرهنگ و هنر دارای مجوز فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می توانند در این طرح ملی شرکت کنند.

بر این اساس، گروه های یادشده می توانند از فرصت ایجاد شده برای جذب کارورز در حوزه فرهنگ و هنر استفاده کنند.

دوره کارورزی یادشده حداقل ۴ و حداکثر ۶ ماه متناسب با ظرفیت بنگاه و استاندارد آموزشی مهارت خواهد بود.

کارورزان و واحد های پذیرنده برای اطلاع از شرایط و ضوابط این طرح می توانند به نشانی karvarzi.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: