• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1484-5
  • خبرنگار : 49013
  • منبع خبر : ----

مدیر بندر امیرآباد بهشهر خبرداد

انعقاد قرارداد 30 سرمایه گذار ایرانی و خارجی در بندر امیرآباد

مدیر بندر امیرآباد بهشهر گفت: در مجموع حدود 30 سرمایه گذار ایرانی و خارجی بالغ بر 1100 میلیارد تومان در منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد سرمایه گذاری کردند.

به گزارش ایسنا مازندران، سیاوش رضوانی شامگاه دوشنبه 4 دی ماه در بازدید منصور معظمی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از بندر امیرآباد بهشهر، اظهار کرد: بندر امیرآباد بزرگ ترین بندر شمال کشور است که از نظر وسعت اراضی و حجم عملیات تخلیه و بارگیری و صادرات در زمره سه بندر بزرگ ایران محسوب می شود.

وی با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد حدود یک هزار هکتار اراضی دارد و تا دو هزار هکتار قابل توسعه است، افزود: در سال 88 این بندر 9 پست اسکله داشت و در حال حاضر 15 پست اسکله دارد که کالاهای فله و غلات را تخلیه و بارگیری می کند.

مدیر بندر امیرآباد بهشهر خاطرنشان کرد: این بندر یک پست اسکله رو- رو ریلی دارد که تا کنون حدود 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در نیمه اول 97 به بهره برداری می رسد که می تواند ریل مازندران را فعال کند زیرا با افزایش صادرات و ترانزیت در آینده نزدیک همه نوع کالایی از طریق شناورها و کشتی ها به بندر امیرآباد وارد می شود و می توان از طریق اسکله رو- رو ریلی تخلیه و بارگیری کرد تا به استان های مختلف کشور ارسال شود.

رضوانی گفت: بالغ بر 1100 میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد صورت گرفته است که شامل سورتینگ، مخازن روغن های خوراکی، سیلو، سوخت، انبار و کارخانه های تولید کاغذ، گچ و فولاد می شود.

وی با بیان اینکه با 20 سرمایه گذار جدید قرارداد حضور و تولید در بندر امیرآباد بسته شده است، افزود: در مجموع حدود 30 سرمایه گذار ایرانی و خارجی در منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد سرمایه گذاری کردند و حدود 300 هکتار اراضی در منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد آماده واگذاری به سرمایه گذار وجود دارد.

مدیر بندر و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد بهشهر تصریح کرد: علاوه بر واردات کالاها؛ برنامه هایی برای صادرات و ترانزیت کالا در بندر امیرآباد داریم اما با توجه به اینکه در حال حاضر محدودیت تنوع کالا در بنادر دریای خزر وجود دارد باید تنوع کالاهای صادراتی افزایش یابد.

رضوانی اظهار کرد: در حال حاضر مخازن روغن خوراکی بندر امیرآباد 30 هزار تن ظرفیت دارد و در طرح جامع تا 80 هزار تن طراحی شده است که روغن خوراکی بسیار باکیفیت از اکراین و روسیه به بندر امیرآباد وارد و میان کارخانه های روغن کشور توزیع می شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت اسمی تخلیه و بارگیری کالا در بندر امیرآباد 7.5 میلیون تن در سال است، افزود: تا کنون بیشترین میزان تخلیه و بارگیری در این بندر 4 میلیون تن بوده است.

مدیر بندر و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد بهشهر در پایان گفت: در حال حاضر حدود 5 درصد ترانزیت کالا از بندر امیرآباد انجام می شود و این وضعیت خوب نیست به همین دلیل در تلاش هستیم تا با برنامه ریزی، صادرات و ترانزیت کالا را در بندر امیرآباد توسعه دهیم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: