• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-286-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

معاون آموزش و پرورش مازندران خبرداد

فعالیت 26 مرکز دارالقرآن در مازندران

معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران از فعالیت 26 مرکز دارالقرآن در استان خبرداد.

به گزارش ایسنا مازندران، محمد شعبانی در آیین آغاز به کار  مدرسه تخصصی قرآنی چالوس  با اشاره به تاریخ قرآن و توجه به مطالعه آن اظهار کرد: این کتاب از فراز و نشیب‌های متفاوتی عبور کرده است تا امروز به دست ما رسید.

وی با انتقاد از اینکه خواندن و توجه به قرآن تنها به مراسم خاصی محدود شده است، افزود: نخستین ویژگی قرآن اصالت است که مربوط به منشا کتاب است.

معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران تحریف ناپذیری را دومین ویژگی قرآن خواند و گفت: دست بشر در سایر کتاب های آسمانی دخیل بوده است.

شعبانی با اشاره به جامعیت قرآن بیان کرد: این كتاب آسمانی برای همه بخش ها و نسل ها حرف هایی دارد و علاوه بر اینها بار معنایی قرآن بسیار بالا است و نمی‌توان به لایه های درونی قرآن پی برد.

وی با تاکید بر اینکه تمام موارد ذکر شده نشان از اهمیت به این کتاب بزرگ دارد، خاطرنشان کرد: هم اکنون ۲۶ مرکز دارالقرآن در استان مازندران فعالیت دارد و تاسیس دارالقرآن جزو باقیات و صالحات افراد خیر و نیکوکار محسوب می شود.

معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینكه خیران گمنامان عرصه فرهنگی هستند كه باید به آنها میدان داد، متذكر شد: باید کار خیر را توسعه داد و به خیران بیشتر احسان و نیکی کرد.

شعبانی با اشاره به خدمات ارزشمند مدرسه قرآنی افزود: برای برون رفت از مشکلات اجتماعی کنونی راهی جز توسل به قرآن نیست بنابراین باید بستر کارهای فرهنگی را ارتقا بخشید.

 

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: