• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-984-5
  • خبرنگار : 49013
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس خبر داد

ابلاغ اعتبار 4 میلیارد تومانی برای آغاز عملیات اجرایی فاضلاب شهری شرق مازندران

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس از ابلاغ اعتبار چهار میلیارد تومانی با موافقت نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه برای آغاز عملیات اجرایی پروژه فاضلاب شهری شرق مازندران خبر داد.

علی محمد شاعری در گفت و گو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: پس از 15 ماه پیگیری های صورت گرفته اعتباری بالغ بر 4 میلیارد تومان با موافقت و امضای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای آغاز عملیات اجرایی پروژه فاضلاب شهری سه شهرستان بهشهر، نکا و گلوگاه در سال جاری ابلاغ شد.

وی افزود: پس از اخذ تخصیص اعتبار و انتخاب پیمانکار؛ عملیات اجرایی پروژه فاضلاب شهری شرق مازندران در سال مالی 96 آغاز می شود که اتمام عملیات اجرایی این پروژه 5 سال به طول می انجامد.

شاعری با بیان اینکه انتظار می رود با توجه ویژه وزارت نیرو این طرح طی 4 سال آینده و در موعد مقرر به اتمام و بهره برداری برسد، خاطرنشان کرد: کل هزینه اجرایی فاضلاب شهری 3 شهرستان شرق مازندران حدود 250 میلیارد تومان برآورد شده است.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس گفت: امیدوارم که با بهره برداری از پروژه فاضلاب شهری شرق مازندران شاهد تحول بزرگی در جمع آوری، تصفیه و بازچرخانی فاضلاب های این 3 شهر باشیم.

شاعری اظهار کرد: در حال حاضر فاضلاب های شهرهای بهشهر، نکا و گلوگاه تصفیه نشده و وارد سفره های آب زیرزمینی می شوند که در نتیجه آب های زیرزمینی و معابر شهر را آلوده می کنند و شیوع انواع بیماری ها و به خطر افتادن سلامت شهروندان را سبب می شوند.

وی افزود: در گذشته اکثر شهرستان های استان مازندران دارای طرح فاضلاب شهری بودند اما شرق مازندران به دلیل بی توجهی های مسئولان استانی و شهرستانی وقت از این مزیت بی بهره بود که در نهایت در مجلس دهم اجرای پروژه فاضلاب شهری 3 شهرستان بهشهر، نکا و گلوگاه به تصویب رسید و فاز اول این پروژه با تخصیص اعتبار 4 میلیارد تومانی به زودی آغاز می شود.

عضو مجمع نمایندگان مجلس مازندران تصریح کرد: در لایحه بودجه سال 97 ردیف مشخصی برای ادامه اجرای طرح فاضلاب شهری شرق مازندران پیش بینی شده است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: