• یکشنبه ۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-186-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

بلوک های بزرگ بیمارستانی در مازندران ایجاد شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: باید مناطق مازندران به عنوان بلوک های منطقه ای دیده شوند و زیرساخت های مناسب و متناسب هر منطقه طراحی و اجرا شود.

به گزارش ایسنا مازندران، سیدعباس موسوی در بازدید از بیمارستان امام سجاد رامسر با اشاره به اینکه هدف دانشگاه علوم پزشکی، توسعه متوازن است، اظهار کرد: هر فردی باید به توسعه کشور کمک کند و از بخشی‌نگری بپرهیزد.

وی با بیان اینکه درصد قابل توجهی از پزشکان متخصص به غرب استان تخصیص پیدا کرد، گفت: مرزبندی میان استان‌ها وجود ندارد و این امر به مردم آسیب وارد کرده است که امیدواریم با نگاه غیر منطقه ای مشکلات از بین برود و زیرساخت های مناسب فراهم شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به تدوین برنامه استراتژیک دانشگاه اشاره و خاطرنشان کرد: باید مناطق مازندران به عنوان بلوک های منطقه ای دیده شوند و زیرساخت های مناسب و متناسب هر منطقه طراحی و اجرا شود.

موسوی با بیان اینکه نباید تصمیم کوتاه مدت و بدون تفکر گرفت، اظهار کرد: در حوزه بهداشت و درمان نگاه منطقه ای به ضرر مردم است چرا که با ساخت بیمارستان جامع می توان خدمات بهتری را به مردم ارائه کرد.

وی با بیان اینکه نگاه منطقه ای در جامعه نهادینه شده که تغییر آن بسیار سخت است، گفت: در برنامه 1404 وزارت بهداشت و درمان سرانه تخت وجود دارد که می توان با تجمیع آن در یک بیمارستان مجهز خدمات بهتری را ارائه کرد.

موسوی در پاسخ به سوال فرماندار درباره بیمارستان احمدی نژاد کتالم نیز اظهار کرد: دانشگاه آزاد مسئولیت ساخت این بیمارستان را پذیرفته و این مرکز درمانی هم به این دانشگاه واگذار شده و به واسطه همین واگذاری مجوز آموزشی صادر شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: تمامی مسئولیت ها برای ساخت بیمارستان به عهده دانشگاه آزاد است و البته این دانشگاه وعده توسعه این مرکز درمانی را هم داده بود که متاسفانه به آن عمل نکرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: