• سه شنبه ۲۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-2690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس شبکه بهداشت رامسر خبرداد

آمار بالای سرطان معده و مری در رامسر

رئیس شبکه بهداشت و درمان رامسر گفت: شیوع سرطان ریه و معده در رامسر نگران کننده است.

به گزارش ایسنا مازندران، ابراهیم ناظریان در افتتاح خانه بهداشت روستای میانلات رامسر اظهار کرد: آمار سرطان در کشور رو به رشد است و باید غربالگری سرطان جدی گرفته شود، همچنین وضعیت آب آشامیدنی روستاها به دلیل دفع فاضلاب و فضولات حیوانی و باقی مانده مواد غذایی باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: شایعات شیوع بالای سرطان در رامسر مورد تایید نیست ولی سرطان ریه و معده در رامسر بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان رامسر با بیان اینکه ۲۶ خانه بهداشت و هشت مرکز بهداشتی درمانی در شهرستان رامسر وجود دارد، گفت: خانه های بهداشت ملکی و دارای ساختمان فرسوده بودند که در طرح تحول سلامت ۶ خانه بهداشت بهسازی شد.

وی افزود: ۹۰۰ میلیون تومان جهت ساخت خانه های بهداشت و یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان جهت بهسازی مراکز و نیز ۸۹۰ میلیون تومان جهت تجهیز مراکز و خانه های بهداشت شهرستان رامسر هزینه شده است.

ناظریان با اشاره به اینکه خانه بهداشت روستای میانلات با مساحت ۷۰ متر مربع و با اعتبار ۱۱۵ میلیون تومان ساخته شد که مورد استفاده ۳۰۰ نفر از اهالی این روستا و چهار روستای اطراف قرار گرفته است،‌ گفت: با وجود فرهنگ درمان محور بیشتر توجهات به بیمارستان و خدمات درمانی بوده و به خانه های بهداشت از سوی مردم توجه چندانی نمی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: