• دوشنبه ۲۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-3086-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

معاون آموزش و پرورش مازندران خبرداد

برگزاری 8 محفل انس با قرآن در مدارس مازندران

معاون فرهنگی و پرورشی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان از برگزاری 8 محفل انس با قرآن در مدارس مازندران خبرداد.

به گزارش ایسنا مازندران، محمد شعبانی در برنامه متمرکز استانی جشن عبادت که به مناسبت هفته قرآن و عترت و نماز امسال در شهرستان قائم شهر برگزار شد با بیان اینکه حضور کودکان با جلوه خاص در کنار مزار شهدای گمنام ارزش معنوی ویژه ای به مراسم داده و عبادت خشوع در برابر خداست وامروز دانش آموزان این مهم را می آموزند، اظهار کرد: با آسیب شناسی در سطح استان مقرر شد تا هزینه های سنگینی که برگزاری مراسم جشن عبادت برای خانواده ها ایجاد می شود در سطح استان دیده شده و این هزینه‌ها به حداقل کاهش یابد.

وی تعداد کل دانش آموزان به تکلیف رسیده اعم از دختر و پسر در مازندران را در هفته اخیر  ۱۹ هزار نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۵۲ درصد دختران و ۴۸ درصد پسران بوده است و در هر سال یکی از شهرستان های مازندران به عنوان معین برگزاری مراسم سالانه جشن تکلیف تعیین می شوند.

معاون فرهنگی و پرورشی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان همچنین از برگزاری همزمان جشن عبادت در هفته قرآن و عترت در سراسر مدارس استان خبر داد و افزود: تمامی مدارسی که دانش آموزان آن به سن تکلیف رسیدند مکلف به اجرای برگزاری مراسم جشن عبادت در مدرسه هستند.

وی سایر برنامه های هفته قرآن و عترت را برگزاری  8 محفل انس با قرآن در سراسر استان عنوان کرد و افزود: حمید شاکر نژاد قاری بین المللی در بهنمیر، بابلسر و تنکابن به قرائت قرآن پرداخت و فردا  در ساری در اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران حضور می یابد.

معاون فرهنگی و پرورشی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان از حضور بیش از ۱۰۰ هزار دانش‌آموز مازندرانی در مسابقات قرآن در این هفته خبر داد و اظهار کرد: این مسابقات در مرحله آموزشگاهی در حال برگزاری است.

شعبانی تصریح کرد: برگزاری مسابقات قرآن در هفته قرآن و عترت به تعداد  چهار هزار نفر در استان و هزار۱۰۰ نفر در کشور رسیده است همچنین این مسابقات در مرحله استانی در دو قطب  رامسر و بادله ساری برگزار می شود و نیز از این تعداد شرکت کننده چهار هزار نفری ۱۰۰ نفر به مسابقات کشوری اعزام می شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: