• یکشنبه ۲۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-2686-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

طرح سفیران سلامت در مدارس مازندران آغاز شد

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش از آغاز اجرای طرح سفیران سلامت در استان خبرداد.

به گزارش ایسنا مازندران، علی ساداتی امروز یکشنبه 26آذرماه، در همایش استانی سفیران سلامت در ساری، با اشاره به اینکه سلامتی از نعمت‌های ارزشمند خداوند است، افزود: بدون سلامتی بسیاری از فعالیت‌ها امکان‌پذیر نیست، از این رو نیاز به ارتقای سلامت در جامعه و افراد وجود دارد .

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش با بیان اینکه سفیر سلامت به معنای نماینده سلامت در مدرسه به شمار می روند، گفت: سفیران سلامت نیز باید حق سلامت را در مدرسه ادا کرده و مسائل مربوط به سلامت را به همکلاسی، معلمان، خانواده و شهروندان انتقال دهند .

ساداتی رعایت بهداشت فردی و محیط و تذکر رعایت آن به دیگران را از جمله وظایف سفیران بهداشت دانست و افزود: محیط‌زیست و رعایت نکات آن نیز به همه افراد جامعه مرتبط است .

وی گفت: امسال در بسیاری از مدارس کشور به جای "بهداشتیاران مدارس" از "سفیران سلامت" استفاده شده و سفیران سلامت در مدارس دانش آموزانی هستند که توسط مربیان بهداشت مدارس یا رابطین بهداشت و یا مسئولین ذیربط آموزش می بینند تا به همسالان خود در مدرسه و خارج از مدرسه و به خانواده های خود آموزش های بهداشتی را انتقال داده و در زمینه فرهنگسازی برای ترویج بهداشت و پیشگیری از بیماری ها تلاش کنند.

به گزارش ایسنا، رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک ساری نیز در این مراسم با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین عناصر جامعه بشری سلامت است، اظهار کرد: طرح سفیران سلامت جزو فعالیت های مراقبین سلامت مدارس بوده و طبق بخشنامه ای که از سوی وزارت خانه به مدارس در سال تحصیلی جدید ارسال شد، طرح  سفیران سلامت به جای بهداشتیاران در مدارس الزامی شد؛ در این راستا مراقبین سلامت باید مراسم افتتاحیه سفیران سلامت را در مدارس برگزار کنند .

حامد دیانی تصریح کرد: انجام تلاش وافر برای حفظ سلامت در عرصه روحی و روانی و جسمی بسیار حایز اهمیت بوده و یکی از بسترهای رسیدن به سلامت مستمر، کار پژوهشی در این عرصه است .

رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک ساری، با بیان اینکه نهاد آموزش و پرورش متولی تعلیم و تربیت و فرهنگ‌سازی جامعه است، خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان تشکیل‌دهنده نسل آینده‌اند و با توجه به برنامه‌های خاص فرهنگی در حوزه سلامت، باید نسبت به مسئله سلامت حساس بوده و این امر در اولویت برنامه هایشان قرار گیرد.

دیانی یکی از کارکردهای آموزش و پرورش را حساس‌سازی نسبت به مسائل دانست و افزود: امروز ۲۵ مدرسه در ناحیه یک و ۵ مدرسه در ناحیه دو مدرسه مروج سلامت شدند.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزانی که در عرصه سلامت فعال‌اند، سفیران سلامت هستند، یادآور شد: این دانش‌آموزان به حوزه سلامت حساس شده و کارکرد دانش آموزان مدرسه، خانه و شهر این است که به‌عنوان یک شهروند مطلوب در حوزه سلامت فعال باشند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: