• سه شنبه ۲۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-2390-5
  • خبرنگار : 49013
  • منبع خبر : ----

مدیر جهاد کشاورزی بهشهر خبر داد

تولید 11 هزار تن انار در بهشهر

مدیر جهاد کشاورزی بهشهر از برداشت 11 هزار تن انار از باغات این شهرستان خبر داد.

خلیل حقیقی در گفت وگو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: سابقه کشت انار در بهشهر بیانگر این است که این شهرستان از قدیم الایام بستر مناسبی برای کشت این محصول داشته که با دارا بودن هزار هکتار باغ و تولید 11 هزار تن؛ بیشترین سطح کشت انار را در استان مازندران به خود اختصاص داده است.

وی افزود:  وجود 12 هزار هکتار انار ترش خودرو با عملکرد 5 تن در شبه جزیره میانکاله و 150 هکتار انارهای وحشی ترش پراکنده در سطح شهرستان بهشهر بیانگر جایگاه خوب توسعه و پرورش این محصول در شهرستان بهشهر  است.

مدیر جهاد کشاورزی بهشهر خاطرنشان کرد: از مزایای انار شهرستان بهشهر پرورش ارگانیک آن است به طوری که 90 درصد انارهای این شهرستان و خلیج میانکاله به صورت ارگانیک و بدون استفاده از هیچ گونه کود یا سم شیمیایی به بار می نشیند که این مزیت در نقاط دیگر کشور کمتر به چشم می خورد.

حقیقی گفت: از 28 رقم انار موجود در مازندران، 16 رقم آن شامل انار شیرین، شکر، ملس، ترش، ساوه نار کشت شده در بهشهر، کابدار شیرین، کابدار ترش، شیرین گلی نار، ترش گلی نار، سیاه نار، کلباد نار، لمسری نار، وحشی جنگلی ترش، سنگک، زینتی و انار خودروی میانکاله در شهرستان بهشهر شناسایی شده است.

وی با بیان اینکه انار به صورت تازه خوری و فرآورده های آن مصرف می شود، تصریح کرد: حدود 40 درصد تولید میوه انار در شهرستان بهشهر به منظور تامین فرآورده های آن از جمله رب، آب و دانه مصرف می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: