• دوشنبه ۲۰ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-2190-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

رئیس منابع طبیعی چالوس:

سواحل آزادشده چالوس به طرح های گردشگری واگذار می شود

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چالوس گفت: سواحل آزادشده چالوس به طرح های گردشگری واگذار می شود.

به گزارش ایسنا مازندران،مهرداد خزایی پول در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با ارائه طرح از طریق شهرداری ها سرمایه گذاری در محدوده شهر و در خارج از آن هم توسط سرمایه گذاران در سواحل آزادسازی شده چالوس طرح های گردشگری تدارک دیده شده است.

وی افزود: در صورت وجود امکاناتی شامل بیل مکانیکی، لودر و کامیون می توانیم برای جمع آوری اعیانی ها حداکثر تا پایان سال تمامی اراضی ساحلی باقیمانده را از دست متصرفان آزاد کنیم.

این مسئول تصریح کرد: هم اکنون با کمک شهرداری هچیرود برای جمع آوری اعیانی ها اقدام می شود.

خزایی در ادامه بیان کرد: در حال حاضر یک کیلومتر از اراضی ساحلی چالوس باقیمانده است و در حد فاصل رودخانه کرکرود سر نوشهر تا رودخانه چالوس نیز به طول سه کیلومتر می بایست آزادسازی شود که اخیرا آغاز شده است.

وی تاکید کرد: تاکنون بیش از 101هزار مترمربع از اراضی ساحلی حوزه این شهرستان آزادسازی شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری چالوس  مشكلاتی نظیر اردوگاه  نظامی و نیز وجود تعدادی از اسناد تک برگ را از عمده مشکلات این اداره در آزادسازی مابقی اراضی ساحلی بر شمرد و گفت: اسناد تک برگ در راستای ماده 147صادر شد که نیاز به  ابطال سند صادره  دارد که از مباحث حقوقی است.

به گفته وی، شهرستان چالوس نخستین اداره ای بود که در اجرای ماده ١١ قانون اراضی مستحدث ساحلی نسبت به قانون آزادسازی حریم دریا و قلع و قمع اعیانات غیر مجاز اقدام کرده است. 

خزایی افزود: از سال ١٣٩٣ و با دستور دادستان شهرستان چالوس با احیای ماده ١١ قانون اراضی مستحدث ساحلی  تاكنون ١٥ كیلومتر از طول ساحل قابل استفاده عموم مردم آزاد شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی چالوس خاطرنشان کرد: این مهم با هماهنگی اداره كل منابع طبیعی نوشهر، شورای حفظ حقوق بیت المال، فرمانداری، شهرداری های شهر هچیرود و چالوس و نیز نیروی انتظامی، پلیس آگاهی و حضور فعال یگان حفاظت منابع طبیعی و همکاری مالکان اراضی ساحلی صورت گرفته است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: