• شنبه ۱۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-2286-5
  • خبرنگار : 49011
  • منبع خبر : ----

رئیس خانه کارآفرینان مازندران در گفت وگو با ایسنا:

دانشگاه ها به مهارت آموزی توجه ندارند

رئیس خانه کارآفرینان مازندران گفت: دانشگاه ها به مهارت آموزی توجه ندارند.

عباس رویان در گفت وگو با ایسنا مازندران با بیان اینکه فضای آموزشی و دانشگاه ها را باید در سه مقطع تاریخی بررسی کنیم، اظهار کرد: در دهه اول انقلاب سیاست کشور در دانشگاه ها آموزش محوری بود چرا که جامعه نیاز به آموزش داشت.

رویان دانشگاه ها را در دهه دوم انقلاب پژوهش محور ارزیابی کرد و گفت: هم اکنون نیز شاهد پژوهش های بسیار خوبی از دانشگاه ها هستیم اما نتیجه بخش نیستند زیرا امروز از پژوهش در دانشگاه ها به خوبی حمایت نمی شود.

وی افزود: دانشجو پس از گذراندن دوره های آموزشی و ارائه طرح های پژوهشی و دانش بنیان برای تجاری سازی محصول خود حمایت و پشتیبانی نمی شود از این رو به فکر خروج از کشور می افتد.

رویان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بارها در زمینه تجاری سازی طرح های پژوهشی دانشگاه ها تاکید کرده اند، اظهار کرد: اگر طرح های پژوهشی به تکنولوژی تبدیل و وارد صنعت شود یقینا وابستگی کشور به خارج قطع می شود.

رئیس خانه کارآفرینان مازندران با بیان اینکه بسیاری از تکنولوژی های روز دنیا در صنایع توسط جوانان ایرانی به دست آمده است، اظهار کرد: اگر مراکز علمی موفق جهان را بررسی کنیم می بینیم که پژوهشگران ایرانی در راس آن ها قرار دارند، جوانان ایرانی ثابت کردند که می توانند در دنیا بهترین باشند.

رویان با بیان اینکه حمایت از پژوهشگران نباید در بخش نامه، همایش و سمینار محدود شود، اظهار کرد: جوانی که اختراعش را ثبت کرده، ایده دارد و نمی تواند آن را به تولید صنعت برساند یقینا انگیزه اش را در کشور دیگری جویا می شود.

وی دهه سوم انقلاب را دهه کارآفرینی برشمرد و اظهار کرد: دانشگاه ها باید در این دهه کارآفرین محور باشند تا دانشجویان پس از فارغ التحصیلی وارد بازار کار شوند.

رئیس خانه کارآفرینان مازندران سیاست های آموزش عالی کشور را اشتباه برشمرد و گفت: در فنی و حرفه ای مهارت آموزی می شود اما کارآفرینی به افراد آموزش داده نمی شود مهارتی که تبدیل به ثروت نشود موثر نخواهد بود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: