• شنبه ۱۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-1790-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره منابع طبیعی رامسر در گفت وگو با ایسنا:

90هزارمترمربع از اراضی ملی رامسر از ید متصرفان خارج شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری رامسر گفت: 90هزارمترمربع از اراضی ملی رامسر از ید متصرفان خارج شد.

حمیدرضا رحیمیان در گفت وگو با ایسنا مازندران گفت: طبق ماده ۱ قانون ملی شدن جنگل ها و مراتع کشور مصوب سال ۱۳۴۱ کلیه جنگل ها، مراتع و بیشه های طبیعی و اراضی جنگلی کشور جز اموال عمومی محسوب شده و متعلق به دولت بوده و حفظ، احیا و توسعه آن بر عهده سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری کشور است.

وی افزود: همچنین ماده ۷ قانون اراضی ساحلی مصوب سال ۵۴ حریم دریا قابل تملک و تصرف خصوصی نیست مگر اینکه متصرفان این قبیل اراضی اسناد مالکیت گرفته باشند.

رحیمیان تصریح کرد: حفاظت از جنگل ها و مراتع و همچنین آزاد سازی سواحل یکی از وظایف مهم سازمان جنگل ها بوده که در این راستا نیازمند همت بسیجی و همگانی است.

وی گفت: مردم باید همراه و همیار بوده و تصرفات، قاچاق چوب، تغییر کاربری و ورود دام غیرمجاز را که از چالش های بزرگ است برای برخورد قانونی معرفی کنند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رامسر با بیان اینکه مردم باید بدانند تخریب منابع طبیعی یعنی تخریب سرزمین و نابودی حیات و به نقطه ای رسیدیم که باید قاطعانه با تخریب و تصرفات منابع طبیعی مقابله کنیم، اظهار کرد: در سال جاری کمترین آمار حریق در عرصه های منابع طبیعی در رامسر صورت گرفت که حضور به موقع ماموران و همیاری نیروهای آتش نشانی از بروز خسارات جلوگیری کرد‌.

وی افزود: تجهیز دهیاری ها و حضور مردم نقش اصلی در هنگام حریق دارد که در ماده ۴۷ قانون حفاظت، قانونگذار این همکاری را صراحتا به صورت تکلیف همگانی اعلام کرده است.

رحیمیان گفت: پیگیری اخذ سند برای پنج هزار هکتار از منابع طبیعی رامسر با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک در راستای تثبیت مالکیت دولت انجام گرفت و به زودی این اسناد صادر می شود.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری قریب به 90هزار مترمربع از اراضی ملی در رامسر از ید متصرفین خارج و یک کیلومتر از اراضی ساحلی آزادسازی شده است، عنوان کرد: به منظور کمک به حفاظت از منابع طبیعی از مردم انتظار داریم در این زمینه موفق و موثر عمل کرده و یاری رسان باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: