• شنبه ۱۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-2286-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

چرا بیمارستان نوشهر پزشک متخصص ندارد؟

مدیر شبكه بهداشت و درمان نوشهر با اشاره به مشكل عدم ماندگاری پزشكان متخصص در بیمارستان نوشهر گفت: مشكل اصلی در عدم استخدام پزشکان بیمارستان نوشهر است و در این خصوص وزارت بهداشت و مجلس نیاز است زمینه استخدام آنان را در شهرهای کوچک فراهم كنند.

سید رحیم سیدپور در گفت وگو با ایسنا مازندران،با اشاره به وضعیت بیمارستان شهید بهشتی نوشهر و گلایه برخی مراجعان از كمی تعداد پزشكان متخصص در آن اظهار كرد: بیمارستان شهید بهشتی نوشهر یك بیمارستان عمومی است و حوزه تعهدات سازمانی آن چهار بخش داخلی، اطفال، زنان و زایمان و عمومی به شمار می رود و در مابقی رشته های تخصصی نیز به فراخور امكانات و توانمندی هایی كه دانشگاه علوم پزشكی مازندران داشته باشد و بستری كه شبكه بهداشت شهرستان و مسئولان بتوانند فراهم كند می تواند پزشك متخصص جذب و بكارگیری کند.

وی افزود: در بیمارستان شهید بهشتی نوشهر بجز این چهار رشته، طی سال های گذشته با همت مسئولان وزارت بهداشت و درمان بستر بخش هایی چون چشم، گوش و حلق بینی، بیماری های عفونی، قلب، ارتوپدی، روانپزشكی و جراحی مغز و اعصاب فراهم شد اما از آنجایی كه ممكن است برای دانشگاه علوم پزشكی زمینه استقرار تمامی این رشته ها در تمامی ایام سال فراهم نباشد ممكن است در بعضی فواصل زمانی برخی از این رشته های تخصصی در بیمارستان وجود نداشته باشد و نبود این رشته های تخصصی به معنای كوتاهی و قصور مسئولان درمانی شهرستان نیست.

مدیر شبكه بهداشت و درمان نوشهر تصریح كرد: به دلیل اینكه سازمان تشكیلاتی برای جذب این نوع رشته ها ندارد و برای دانشگاه علوم پزشكی نیز ممكن است مقدور نباشد كه پزشكان متخصص را برای نوشهر در همه ایام فراهم كند عملا ممكن است در برهه ای از زمان پزشك متخصص در بیمارستان نوشهر وجود نداشته نباشد.

سیدپور با بیان اینكه با توجه به كم بودن تعداد جراحان مغز و اعصاب در كل مازندران، جراح مغز و اعصاب در نوشهر فعال نیست اما متخصص داخلی مغز و اعصاب وجود دارد، خاطرنشان كرد: در حال حاضر بخش هایی چون عفونی، گوش و حلق و بینی هفته ای یك روز در كلینیك تخصصی مشغول مداوای بیماران هستند همچنین زمینه فعالیت متخصصان عفونی و مغز و اعصاب و ارتوپد و سایر رشته ها همانند جراحی عمومی، زنان و زایمان نیز در بیمارستان نوشهر مهیا است.

وی تاكید كرد: با توجه به حضور این دسته از پزشكان در مجموعه درمانی شهرستان نوشهر، بالغ بر 95 درصد نیازمندی های درمانی شهرستان در همین شهر قابل برطرف شدن است و نیازی نیست بیماران به خارج از شهرستان مراجعه كنند.

این مسئول اضافه كرد: طی سال های گذشته به دلیل مشكلاتی كه در برنامه های استخدامی دولت وجود داشته است این امكان برای استخدام برخی پزشكان در نوشهر فراهم نشد و پزشكانی كه در سال های اخیر در این بیمارستان حضور داشتند، بخش قابل توجهی از آنان طرحی و ضریب‌كا بودند كه این دسته بعد از اتمام تعهد سازمانی به شهر مورد علاقه خود مراجعه كردند از سویی و به طور طبیعی نیز این پزشكان به شهرهایی می روند كه از نظر درآمدی نیز تامین شوند.

سیدپور گفت: بخشی از نیازمندی‌های همكاران نیازمندی‌های درآمدی است كه در شهرهای بزرگ این امكان فراهم است و پزشكان متخصص در شهرهای كوچكی مانند نوشهر با جمعیت كم تمایلی برای ماندن ندارند.

وی افزود: برای رفع این مشكل نیاز است مسئولان عالی وزارت بهداشت و درمان و نمایندگان مجلس برای استخدام پزشكان متخصص فعال تر عمل كنند تا زمینه ماندگاری آنان در بیمارستان های شهرهای کوچک بیشتر شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: