• چهارشنبه ۲۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-2186-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دستگاه پوشش دهنده کاغذ در مازندران طراحی شد

مخترع دستگاه پوشش دهنده کاغذ از طراحی این محصول در مازندران خبر داد.

رحمان پیله‌کوهی در گفت‌و‌گو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: دستگاه آزمایشگاهی پوشش دهنده کاغذ در مقیاس آزمایشگاهی برای نمونه برداری صنعتی قابل استفاده است. این دستگاه در هجدهمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری مازندران ارائه شد.

وی با بیان اینکه برای نخستین مرحله این دستگاه طراحی شد و با قیمت بسیار ناچیزی عرضه می شود، تصریح کرد: این دستگاه به چند روش مختلف پوشش دهی انجام می‌دهد، دارای دستگاه خشک کن است و بدون چروک شدن کاغذ این اقدام صورت می گیرد.

مخترع دستگاه پوشش دهنده کاغذ خاطرنشان کرد: کاغذهای خشک شده با دستگاه کلندر، فشار و گرما کاغذ را پرس کرده و به شکل گلاسه درمی‌آورد اما در صورت پوشش دهی شیوه متفاوت خواهد بود.

پیله کوهی یادآور شد: با توجه آنکه حدود دو ماه است ساخت این دستگاه به اتمام رسید پارک علم و فناوری برای حضور در نمایشگاه به این دستگاه مجوز داد.

وی عنوان کرد: قیمت نمونه خارجی دستگاه حدود ۳۰۰ هزارتا ۴۰۰ هزار دلار بوده اما این محصول با قیمت حدود ۱۳۰ میلیون تومان قابل عرضه به بازار است و خدمات پس از فروش نیز دارد و در صورتی که این دستگاه با مشکلی مواجه شود در داخل، مشکل آن قابل رفع خواهد بود.

پیله‌کوهی درباره مزایای دیگر این دستگاه، افزود: این دستگاه در طی چند مرحله، پوشش دهی انجام می‌دهد و نمونه خارجی آن، بخش مربوط به کلندر را ندارد و از آنجایی که کلندر دستگاهی جداگانه است در این دستگاه مستقیم جای گذاری شد.

این محقق با اشاره به اینکه امیدواریم مسئولان حمایت‌های مادی و معنوی از این طرح انجام دهند، تصریح کرد: این دستگاه با هزینه شخصی طراحی شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: