• چهارشنبه ۲۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-1986-5
  • خبرنگار : 49002
  • منبع خبر : ----

ساخت عابرچاپ در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد ساری

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی ساری از ساخت عابر چاپ در این واحد فناور خبرداد.

محمد محمدزاده در گفت‌و‌گو با ایسنا مازندران با بیان اینکه سامانه آموزش آنلاین ویندی از سوی مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی ساری ساخته شده است، اظهار کرد: این دستگاه با هدف آموزش در مسیر اشتغال به صورت آنلاین با استفاده از شبکه اینترنت به صورت 24 ساعته در حوزه آموزش خدمات ارائه می دهد.

وی با اشاره به اینکه هفت دانشجوی حوزه آی تی، این ایده را ارائه داده‌اند، تصریح کرد: مزیت این طرح نسبت به سیستم‌های دیگر این است که به وسیله سیستم کدینگ موجود در آن اجازه کپی غیرمجاز را نمی دهد.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی ساری با بیان اینکه این ایده به عنوان یک ایده دانش بنیان مطرح است، گفت: این موضوع یکی از دغدغه هایی است که سایت های دارای محتوا دارند که دستگاه های چاپگر محتواهای کپی را چاپ نکنند.

محمدزاده با اشاره به اینکه یکی دیگر از سامانه‌های دانش بنیان دانشگاه آزاد ساری، کیوسک عابرچاپ است، گفت: این سامانه یک دستگاه چابگر اتوماتیک است که در تمامی فضاها قابلیت نصب دارد و عمل چاپ، کپی از فلش و پرینت را می توان انجام داد.

وی افزود: به همراه این کیوسک نرم افزاری مبتنی بر وب نصب شده است و در سایتی به همین نام می توان فایل ها کپی کرد؛ کاربرد این دستگاه بیشتر در دادگستری ها و بانک ها است.

این مسئول تصریح کرد: در حال حاضر ثبت اختراع این محصول انجام شده و نمونه پایلوت در دانشگاه آزاد اسلامی ساری پیاده شده و در مراحل نیمه صنعتی قرار دارد.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی ساری با اشاره به اینکه بسته گلشن آباد سومین سامانه ساخته شده در این مرکز نوآورانه است، تصریح کرد: این محصول ساخته شده یک بسته آموزشی برای فرزندان سه تا هفت سال است که در آن 10 داستان کهن ایرانی و یک DVD قرار دارد و به وسیله یک نرم افزار موبایلی داستان ها پویانمایی می شوند.

محمدزاده با بیان اینکه چهارمین محصول این مرکز سامانه هوشمند حمل و نقل است، اظهار کرد: این سامانه توانایی کنترل تردد حمل و نقل را به عهده دارد و می تواند سیستم خودرو را ردیابی کند.

وی با اشاره به اینکه سامانه هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا یکی دیگر از محصولات این مرکز است، خاطرنشان کرد: این سامانه مباحثی همانند باغداری، شهر و خانه هوشمند و غیره را در برمی‌گیرد که تمامی مباحث کنترلی و مونیتورینگ این موارد را در کنترل خود قرار می‌دهد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: