• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-6514-5
  • خبرنگار : 49013
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس:

سهم 400 میلیارد تومانی مازندران از تسهیلات اشتغال زایی

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس گفت: در سال جاری تسهیلات اشتغال زایی بالغ بر یک و نیم میلیارد دلار معادل 6 هزار میلیارد تومان با نرخ سود قرض الحسنه در مجلس تصویب شد که سهم استان ها مشخص و آئین نامه ها ابلاغ شد و سهم مازندران حدود 400 میلیارد تومان است.

به گزارش ایسنا مازندران، علی محمد شاعری عصر امروز دوشنبه 13آذرماه در جلسه شورای اداری بهشهر در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان، اظهار کرد: راه توسعه و پیشرفت سخت است اما دست نیافتنی نیست، وضعیت کنونی ایران با آرمان های انقلاب فاصله زیادی دارد اما هیچ گاه ناامید نمی شویم و با تکرار اقدامات خوب و دوری جستن از اشتباهات گذشته و با اخلاق مناسب سیاسی و حاکمیتی در مسیر درست گام بر می داریم و برای رسیدن به جامعه ای ایده آل تلاش می کنیم.

وی با بیان اینکه ریشه ناآگاهی و جهل به راحتی خشکانده نمی شود مگر اینکه تلاش سازمان یافته و برنامه ریزی دقیق را در دستور کار خود قرار دهیم، افزود: همه مدیران و مسئولان باید مانند سربازان گمنام امام زمان باشند که نقش خود را به خوبی ایفا می کنند اما کارهای خود را بازگو نمی کنند و به رخ کسی نمی کشند و وارد مسائل حاشیه ای نمی شوند.

عضو مجمع نمایندگان مجلس مازندران خاطرنشان کرد: همه عناصر یک سیستم باید با هم هماهنگ و هم افزا باشند زیرا اگر یکی از اعضای تیم ضعیف بازی کند کل تیم شکست می خورد به همین دلیل به جای سهم خواهی از دیگران باید از خود برای اهداف والای انقلاب و پیشرفت ایران هزینه کنیم.

شاعری گفت: در سال جاری تسهیلات اشتغال زایی بالغ بر یک و نیم میلیارد دلار معادل 6 هزار میلیارد تومان با نرخ سود قرض الحسنه در مجلس تصویب شد که سهم استان ها مشخص و آئین نامه ها ابلاغ شد و سهم مازندران حدود 400 میلیارد تومان و از این میان سهم بهشهر حداقل 40 میلیارد تومان است.

وی افزود: دوره بازپرداخت این تسهیلات طی 7 سال صورت می گیرد و این بهترین شرایط برای اشتغال و تولید است اما تولیدات داخلی باید بازار فروش و تقاضا داشته باشند که تولیدات باید از طریق صادرات یا بازار داخلی به فروش برسد و پول باید جایی هزینه شود که تبدیل به کالا یا خدمات شود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس اظهار کرد: در حال حاضر منابع درآمدی دولت از طریق نفت و مالیات است و متاسفانه نتوانسته

منبع جدیدی برای تولید ثروت در کشور به وجود بیاورد و از طرفی بانک جهانی اعلام کرده که سال جاری رنکینگ ایران در اشتغال 4 پله سقوط کرده است.

شاعری با بیان اینکه حل معضل بیکاری و ایجاد اشتغال؛ عزم ملی می خواهد البته به شرطی که از مرحله حرف و شعار به میدان عمل بیاییم، گفت: اراضی بلامانع زیادی در مازندران و به ویژه در شرق استان وجود دارد که می توان با واگذاری و یک بارگذاری ساده و ساخت رستوران های بین راهی برای 10 ها نفر اشتغال زایی کرد.

وی افزود: برخی خود مانع پیشرفت هستند به همین دلیل تفکرات و اندیشه ها نیاز به تحول دارد و باید از حوزه فکر و نظر به حوزه عمل منتقل شوند تا تصمیم ها را اجرایی کنند.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس با اشاره به قطع شمشادهای جنگل مهربان رود رستمکلای بهشهر که اخیرا صورت گرفت، اظهار کرد: اداره منابع طبیعی باید نظارت بیشتری در این زمینه انجام می داد تا این اتفاقات اصلا صورت نگیرد زیرا شمشاد از گونه های در حال انقراض و ممنوع الاقطع است.

شاعری در پایان گفت: از اعضای شورای شهر می خواهم که مسائل اختلافی جزئی را به صحن شهر و مردم نکشانند و تنش زایی نکنند زیرا زمانی که تنش ایجاد شود هدف از بین می رود و قطعا فرماندار، امام جمعه و نماینده مجلس در کنار شورای شهر خواهد بود و در یک جلسه مشترک برای هر مشکلی می توان تصمیم گیری کرد. اصلا بحث جناح های سیاسی مطرح نیست بلکه نکته حائز اهمیت منافع مردم و انقلاب است که باید با تدبیر و عقلانیت در شأن مردم خدمت رسانی کنیم. مردم باید از عملکرد مدیران دستگاه های دولتی و شورای شهر راضی باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: