• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-1586-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس موسسه انستیتو پاستور شمال کشور به ایسنا خبرداد

اجرای موفقیت آمیز طرح ملی زیست فناوری دانش آموزی در مازندران

رئیس موسسه انستیتو پاستور شمال کشور آمل از اجرای موفقیت آمیز طرح ملی زیست فناوری دانش آموزی در مازندران خبرداد.

محسن آسوری در گفت‌و‌گو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: ستاد زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری از دو سال گذشته اجرای طرح نظام ملی زیست فناوری دانش آموزی را به صورت پایلوت به پژوهشکده پاستور ایران سپرد.

وی تصریح کرد: طرح نظام ملی زیست فناوری یک مدل ترویج و آموزش دانش آموزی در حوزه زیست فناوری به صورت خودگردان به منظور آموزش و ترویج این امر و کسب و کار در این حوزه است.

رئیس موسسه انستیتو پاستور شمال کشور آمل خاطرنشان کرد: این مدل در مازندران و در زمینه های اجرایی و طراحی موفقیت‌آمیز بوده و 9 جلد کتاب مبتنی بر آموخته‌ها برای دانش آموزان از پیش دبستانی تا متوسطه ویژه والدین، دانش آموزان و معلمان به صورت کمک درسی تدوین شد.این کتاب ها حاصل یافته های دانش آموزی در حوزه زیست فناوری بوده است.

آسوری با اشاره به اینکه امسال در 7 استان به همراه مازندران این طرح با استفاده از الگوی این استان اجرایی می شود، گفت: این طرح در سال آینده پس از کسب نتایج مطلوب در تمام استان های کشور به صورت ملی اجرا می شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته حدود 3 هزار دانش آموز از مجموعه پژوهشکده شمال بازدید کردند و پیش بینی می شود این میزان به 6 هزار نفر برسد، اظهار کرد: وظیفه ما ترویج و آگاهی بخشی است و پیش بینی می شود 10 درصد از دانش آموزان ایرانی در آینده جذب رشته زیست فناوری شوند.

رئیس موسسه انستیتو پاستور شمال کشور آمل با اشاره به اینکه زیست فناوری تنها مربوط به یک رشته تحصیلی نیست و یک رشته میان رشته ای است، گفت: امیدواریم ایران در حوزه زیست فناوری در سال های آینده در میان رتبه های برتر جهان قرار گیرد.

آسوری تاکید کرد: اگر نهادهای دولتی به درستی حمایت کنند و خانواده ها توجیه شوند سهم مهمی از بازار زیست فناوری دنیا با خلاقیت و هوش این نخبگان در اختیار ایران قرار می گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: