• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-1386-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سرپرست جهاددانشگاهی مازندران خبرداد

جهاد دانشگاهی آماده راه اندازی دبیرخانه نهضت تسهیل گران توسعه مازندران

سرپرست جدید جهاد دانشگاهی مازندران گفت: جهاد دانشگاهی آماده راه اندازی دبیرخانه نهضت تسهیل گران توسعه مازندران است.

به گزارش ایسنا مازندران، واحد عبدالهیان در مراسم تودیع و معارفه روسای جهاددانشگاهی مازندران در ساری با اشاره به اینکه توسعه پایدار استان در دستور کار استانداری قرار دارد و این یک فرصت برای جهاد دانشگاهی مازندران است، تصریح کرد: جهاد دانشگاهی به استانداری مازندران پیشنهاد داد در راستای توسعه استان نهضت تسهیلگران توسعه مازندران شکل بگیرد، دبیرخانه آن به دستور استاندار در جهاد دانشگاهی صورت می گیرد و به زودی ابلاغ آن خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه تقسیم کار میان دستگاه ها و مراکز علمی به صورت ویژه باید صورت گیرد و فعالیت هایی که باید در راستای این محورها تعریف شود از سوی جهادانشگاهی پیگیری می شود، تصریح کرد: محورهای اساسی نهضت تسهیلگران توسعه مازندران در جهاد دانشگاهی پیگیری می شود. مازندران ظرفیت های زیادی دارد که عموما شیوه های استفاده از این ظرفیت ها در جهاد دانشگاهی وجود دارد.

عبدالهیان بیان کرد: توجه به ظرفیت های غیرمتمرکز موجب شد جهاددانشگاهی اعلام آمادگی کرده و بخش مهمی از فعالیت های جهاد دانشگاهی در این حوزه خواهد بود. امیدواریم این طرح نتایج مهمی برای استان به دنبال داشته باشد.

وی با اعلام اینکه محورهای توسعه فعالیت های جهاددانشگاهی در مازندران تدوین شده است، عنوان کرد: ایجاد مرکز تحقیقات بازیافت در برنامه های جهاد دانشگاهی مازندران قرار دارد، ضرورت بهره گیری از منابعی که اکنون به صورت معضل وجود دارد و محیط زیست را مورد تهدید قرار می گیرد در مازندران تبیین شده است؛ بازیافت باید در مازندران مورد توجه قرار گیرد زیرا امروز  ساختار متمرکزی به عنوان متولی بازیافت در استان مشخص نیست از این رو جهاددانشگاهی در این زمینه همیاری خواهد کرد.

عبدالهیان با اشاره به اینکه مرکز مطالعات علوم سلولوزی و مرکز خدمات تخصصی خمیر کاغذ و نیز مرکز تخصصی بررسی و ساخت زباله سوزها در دستور کار جهاد دانشگاهی مازندران قرار دارد، بیان کرد: لزوم توجه به تامین غذای سالم و تضمین سلامت مردم، جهاد را مجاب کرده است در این حوزه در زمینه تهیه مکمل غذایی و تامین پروتئین ها با جلبک فعالیت کند. طرح مطالعاتی در این زمینه انجام شده و از دو هفته گذشته وارد فاز نیمه صنعتی شدیم تا در آینده، مکمل های غذایی دام و طیور  و حتی مکمل تغذیه انسانی تهیه شود.

وی با بیان اینکه تولید موادبهداشتی و افزودنی و رنگدانه ها از طریق جلبک صورت می گیرد، بیان کرد: جلبک یک محصول استراتژیک است و می توانیم پروتئین مورد نیاز خود را از این طریق تامین کنیم، مطمئنا نتایج مطالعات جهاد دانشگاهی نتایج درخشانی بوده است.

این مسئول از راه اندازی مرکز مطالعات برنج و مرکز مطالعات محصولات باغی در استان خبرداد و گفت: بخش مهمی از مزیت نسبی مازندران به برنج و محصولات باغی اختصاص دارد؛ ایجاد مرکز مطالعات اقتصاد و صنعت و نیز ورود در حوزه گردشگری از تلاش هایی است که در مازندران از سوی جهاد دانشگاهی صورت خواهد گرفت.

سرپرست جهاد دانشگاهی مازندران با اشاره به اینکه شهرک های صنعتی مازندران به صورت نیمه فعال بوده و بعضی از واحدهای این شهرک ها نیمه تعطیل است، از راه اندازی کلینیک صنعت و بازار در استان خبرداد و گفت: ایجاد مرکز تجاری سازی فناوری اطلاعات با زیرساخت های آموزشی و پژوهشی جهاددانشگاهی در بابل از برنامه های دیگر جهاد دانشگاهی در مازندران خواهد بود.

وی افزود: مطالعات نرم افزاری مربوط به این طرح ها انجام شده و راه اندازی در دستور کار قراردارد.

سرپرست جهاد دانشگاهی مازندران از توجه ویژه به فعالیت های فرهنگی در این واحد خبرداد و گفت: مسلما توجه به اولویت های فرهنگی در دستور قرار خواهد داشت و نیز افزایش کیفی سازی مراکز آموزشی جهاد و مرکز علمی کاربردی نیز در اولویت خواهند بود.

 

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: