• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-5714-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم نوشهر خبرداد

رفع مشکل پسماند چالوس با راه اندازی کارخانه بیوگاز

نماینده مردم شهرستان های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل پسماند شهرستان چالوس با راه اندازی کارخانه بیوگاز مرتفع می شود.

 به گزارش ایسنا مازندران، قاسم احمدی لاشكی در نشست خبری با اصحاب رسانه حوزه انتخابیه نوشهر و چالوس به مناسبت گرامیداشت روز مجلس با اشاره به علل ماندگاری نام مدرس اظهار كرد: سلامت اخلاقی، صداقت و صلابت وی باعث ماندگاری نام مدرس شد.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص دستاوردهای برجام گفت: برنامه جامع اقدام مشترك حاصل كار چندین ساله بود و قبل از این نیز دولت زحمات زیادی كشید و اینكه گفته شود هیچ دستاوردی نداشته است بی انصافی است.

لاشکی با بیان اینكه آمریكا و بخصوص ترامپ در برجام بازی در آورد افزود: پیام ملت ما گفتمان است و این را به دنیا نیز اعلام كرده است و نشان داده كه اهل هیچ تخاصمی نیست و ملت و دلت ایران علاقمند هستند تا دنیا در كمال صلح اداره شود.

نمایند مردم نوشهر چالوس و كلاردشت در مجلس با ابراز نارضایتی از وضعیت درمانی حوزه انتخابیه گفت: اینكه گفته شود دولت كاری نكرده است و اتفاقی در این حوزه از نظر درمانی روی نداده است كم مهری است.

 

افزایش ظرفیت های درمانی در نوشهر و چالوس

 

احمدی لاشكی تصریح كرد: مركز درمان بستر مرزن آباد ساخت شد و در مرحله تكمیل تجهیزات است، كلنگ مركز درمانی شهر كجور نیز به زمین زده شد،هتلینگ بیمارستان تامین اجتماعی چالوس نیز انجام شد و به مركز تصویر برداری و سی تی اسكن مجهز شد كه تنها برای خرید سی تی اسكن تامین اجتماعی دو میلیارد و 800 میلیون تومان هزینه شد.

وی تكمیل پزشكی هسته ای در بیمارستان چالوس را از دیگر اقدامات در راستای افزایش ظرفیت درمانی چالوس عنوان كرد و یادآور شد: دریافت مجوز آنژیوگرافی و جراحی قلب برای بیمارستان چالوس، تجهیز مركز درمانی صلاح الدین كلا نوشهر و خرید یك دستگاه آمبولانس، ادامه احداث ساختمان اورژانس بیمارستان نوشهر در دو طبقه و تزریق 4 میلیارد تومان از سوی وزیر بهداشت برای آن از دیگر اقدامات در این راستا است.

نمایند مردم نوشهر چالوس و كلاردشت در مجلس   تاكید كرد: مدتی پیش تعداد 38 نفر متخصص رشته های مختلف پزشکی وارد مازندران شدند که 18 نفر از متخصصان در بین مراکز درمانی حوزه انتخابیه توزیع شدند.

 

تامین پزشكان متخصص برای بیمارستان نوشهر

 

احمدی خاطر نشان كرد:کمبود پزشکان متخصص در بیمارستان شهید بهشتی نوشهر با آمدن پزشکان متخصص زنان ، ارتوپدی ، جراحی عمومی ، مغز و اعصاب و تامین شد.

 

هنوز هیچ نقطه مازندران منطقه آزاد اعلام نشده است

 

وی در ادامه با بیان اینكه هنوز هیچ نقطه از مازندران به عنوان منطقه آزاد اعلام نشده است، اظهار كرد: بندر نوشهر سابقه بیش از 100 سال دارد و این درست نیست بندری كه مدت چند سال است راه اندازی شده است به تنهایی تبدیل به منطقه آزاد شود و بندر قدیمی نوشهر فراموش شود.

این مسئول اضافه كرد: نظر ما این است كه سه نقطه استان به صورت منطقه آزاد تجاری گردشگری، تجاری فناوری و تجاری صنعتی دیده شود.

احمدی در تكمیل سخنان خود گفت: چطور استان هرمزگان به سه منطقه آزاد كیش، قشم و جاسك تقسیم می شود اما به مازندران كه می رسد امكان پذیر نیست.

وی با بیان اینكه در مجلس هیچ كدام از كمیسیون ها نمی توانند بدون لایحه دولت منطقه آزاد را مطرح كنند، افزود: موضوع منطقه آزاد نیز بدون لایحه دولت، در هیچ کمیسیونی مطرح نمی‌شود.

نماینده مردم نوشهر چالوس و كلاردشت در مجلس با تاكید بر اینكه  در مورد منطقه آزاد جفا بر حق مردم غرب مازندران را به هیچ وجه نمی پذیریم، تصریح كرد: دربحث منطقه آزاد در مازندران باید با مردم صادق بود و منافع تمام مردم استان از شرق تا غرب تامین شود.

 

گازرسانی به بخش كجور با سرعت ادامه دارد

 

احمدی لاشكی در ادامه در خصوص وضعیت گازرسانی به منطقه كجور گفت: تاکنون بیش از 800 علمک در شهر پول و بیش از 400 علمک در شهر کجور نصب شده است و مخزن گاز نیز در شهر مرزن آباد با سرعت عملیاتی بسیارخوبی در حال ساخت بوده و دستگاه ها نیز خریداری شده است.

وی با بیان اینكه نیروگاه زباله سوز نوشهر با پیشرفت فیزیکی قابل قبولی ادامه دارد، اضافه كرد: در چالوس و كلاردشت وضعیت زباله دارای مشكلات زیادی است و به زودی نیز پروژه بیوگاز چالوس آغاز می شود.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: