• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-3785-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار مازندران در گفت‌و‌گو با ایسنا:

نتایج پژوهش ها در زندگی مردم به کار گرفته شود

استاندار مازندران گفت: نتایج پژوهش ها در زندگی مردم وارد شده و به کار گرفته شود.

محمد اسلامی در حاشیه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری استان در گفت‌و‌گو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: زمانی می توان به جایگاه علم، فناوری و پژوهش افتخار کرد که مطمئن باشیم پژوهشگاه‌ها و تحقیقات در جهت پاسخ به مسائل قرار گرفته‌اند و می‌تواند در نارسایی ها به جامعه کمک کند.

وی با بیان اینکه در مازندران نیروهای علمی و مراکز فراوانی وجود دارد که باید به منظور حل مسائل پیش‌رو کار کنند، تصریح کرد: پژوهش ها باید سفارشی و تقاضا محور شود و در راستای پاسخ به مسائل کشور باشد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه در این استان سرفصل های مختلف مانند محیط زیست، کشاورزی و صنایع نوین باید برای شکوفایی اقتصادی استان به خدمت گرفته شود، خاطرنشان کرد: برای شکوفایی اقتصادی مازندران به روش پارک علم و فناوری استانداری و تمامی دستگاه های اجرایی حمایت می‌کنند تا فناوری های نوین به زندگی مردم وارد شود.

اسلامی با بیان اینکه برنج پر بازده معطر که امروز رونمایی شد می‌تواند نمونه ای از این کار باشد، گفت: اساس کار این است که مردم، پژوهشگران و اساتید تجربه های موفق معرفی شده را در این نمایشگاه ببینند و به عنوان الگو و نمونه معرفی و تشویق شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه فناوری اطلاعات موتور محرک توسعه و شتاب بخش است، اظهار کرد: فناوری اطلاعات موجب می شود ساختار کوچک شده و هزینه ها کاهش یابد و به سوی دانش بنیان قوی تر حرکت کرد.

استاندار مازندران در پایان با تاکید بر اینکه فناوری اطلاعات باید برای تحول و نه سرگرمی وارد جامعه شود، گفت: با فناوری اطلاعات کمترین هزینه و بیشترین بازدهی به دست می‌آید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: