• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-3485-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم قائم شهر در مجلس شورای اسلامی:

مالک نساجی شماره دو به تعهدات خود عمل نکرد

نماینده مردم قائم شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مالک نساجی شماره دو به تعهدات خود عمل نکرد.

به گزارش ایسنا مازندران، عبدالله رضیان در نشست خبری که به مناسبت روز مجلس در فرمانداری قائم شهر برگزار شد با بیان اینکه وظیفه نماینده در ابعاد منطقه ای و حوزه انتخابیه است، اظهار کرد: بر اساس قانون اساسی، یک نماینده می‌تواند با تذکر و استیضاح وزیر امور را پیگیری کند و مطالبات از دستگاه ها و بحث نظارتی را می توان با تعامل دستگاه های اجرایی تسهیل کرد.

وی تصریح کرد: همچنین مطالبات می تواند از طریق قانون اساسی با رایزنی مجموعه ملی و موضوعات منطقه‌ای با نظارت انجام شود.

نماینده مردم قائم شهر در مجلس با بیان اینکه در این حوزه انتخابیه چالش‌ها و نارسایی‌های جدی وجود دارد، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین چالش در  حوزه راه و آسیب زیر ساخت‌ها و بحث جاده سوادکوه قائم‌شهر و ترافیک سنگین در این محور است که در این راستا رایزنی هایی انجام شد و ۲۰۲ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شد که عملیات تونل و دیوارهای حایل آن انجام شد.

رضیان گفت: نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه ۵۰ میلیارد تومان برای بازسازی جاده وعده داد که تنها ۵ میلیارد تومان محقق شد.

وی با تاکید بر اینکه ۹۸ درصد درآمد برای هزینه های جاری صرف می شود، خاطرنشان کرد: دولت برای تخصیص بودجه با کسری روبه رو است اما تامین اعتبار برای جاده سیمرغ به شهرستان‌های اطراف انجام شد.

نماینده مردم قائم شهر افزود: در شهرستان جویبار ساخت جاده کناره آغاز شده و جاده بالاتجن و دو مسیر رفت و برگشت در حال انجام است.

رضیان با بیان اینکه منابعی که در اختیار قرار دارد بیشتر به صورت اوراق است، خاطرنشان کرد: در حوزه ورزش ۲۸ سالن نیمه کاره با پیشرفت 69 درصدی وجود دارد.

وی تصریح کرد: ورزشگاه شهید وطنی که قرار بود 310 میلیون تومان بودجه برای بهسازی و آسیب سکوها تخصیص یابد، این میزان به ۵۰۰ میلیون تومان رسیده است.

نماینده مردم قائم شهر همچنین در مورد بیمارستان شهدای جویبار، گفت: بخش اورژانس و قلب بیمارستان شهدای جویبار راه‌اندازی شده و افتتاح ۱۶ مرکز خانه سلامت از منابع مربوط به طرح تحول سلامت بوده نیز به پایان رسید.

وی با بیان اینکه برای بیمارستان رازی قائم شهر ۲۷ میلیارد تومان بودجه مصوب شده است، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین مشکل بیمارستان قائم و غیره اختلاف میان مالکان بیمارستان است و بازگشت هزینه برای آنان وجود ندارد و این امر موجب شد تا پروژه بیمارستان ها نمیه کاره رها شود.

نماینده مردم قائم شهر، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در حوزه صنعت و معدن اظهار کرد: چالش‌های فراوانی در حوزه صنعت و معدن وجود دارد که مهم‌ترین آن کارخانه نساجی است.

وی تصریح کرد: بر اساس آخرین اقدامات تصمیم بر آن شد تا برای احیای نساجی قائم شهر منابعی از طریق بانک ملی قرار گرفته و از زیان دهی خارج و پس از آن به زمین رستم کلا انتقال داده شود.

رضیان با اشاره به اینکه مالک نساجی شماره دو، ۲۷ میلیون یورو دریافت کرد تا اقدام به بازسازی کند اما به تعهدات خود عمل نکرد، گفت: مقرر شد تا برای راه اندازی قسمت رنگ رزی شماره 3، مبلغ ۲۰ میلیارد تومان از بانک ملی برای راه اندازی آن تسهیلات دریافت که در نهایت این امر محقق نشد.

وی با بیان اینکه کارخانه نساجی شماره یک به اصرار سازمان خصوصی سازی به ایدرو واگذار شد، تصریح کرد: مبلغ ابتدایی واگذاری 69 میلیارد تومان بوده که در نهایت این میزان به 14 میلیارد تومان رسید این در حالی است که قیمت زمین 40 میلیارد تومان است.

نماینده مردم قائم شهر، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی خاطرنشان کرد: بدهکاری نساجی ۵۹ میلیارد تومان بوده و هزینه های جاری آن از منابع شهرداری پرداخت می شده است.

وی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی کشور یکی از چالش‌های مهم این استان محسوب می‌شود، گفت: بحث منابع درآمدی دولت صندوق بازنشستگی و فضای مجازی نیز یکی دیگر از مشکلات پیش‌رو است.

رضیان با بیان اینکه امسال ۳۰۷ میلیارد تومان بودجه درآمدی کشور بوده است، اظهار کرد: ۳۰ درصد کسری بودجه در کشور وجود دارد.

وی افزود: هزینه های جاری کشور رو به افزایش است و بر اساس اعلام سازمان برنامه بودجه درآمد کشور برای یارانه و هزینه های جاری دولت داده شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: