• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-3385-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سخنگوی مجمع نمایندگان مازندران خبرداد

اختلاف نظری میان نمایندگان مازندران نیست/ از تغییرات مدیران در استان استقبال می کنیم

سخنگوی مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به اینکه اختلاف نظری میان نمایندگان مازندران نیست، گفت: از تغییرات در بدنه اداری استان استقبال می کنیم.

به گزارش ایسنا مازندران، ولی الله نانواکناری در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت بزرگداشت روز مجلس در استانداری مازندران- ساری با اشاره به اینکه مجمع نمایندگان مازندران جمع صمیمی و همدل و هم زبان هستند، تصریح کرد: خواسته های مجمع نمایندگان نسبت به حوزه انتخابیه تفاوت دارد و هر کدام مطالباتی برای حوزه انتخابیه خود دارند اما این دلیل نمی شود در مسایل استانی اتفاق نظر نداشته باشند.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به خواسته مازندران نمایندگان مازندران همگام هستند، عنوان کرد: در زمینه منطقه آزاد اقتصادی در مازندران جلسات مختلفی برگزار شد، با ترکان جلساتی برگزار شد و قرار بود سه نقطه از استان مازندران به عنوان منطقه آزاد مطرح شود.

                        

تغییرات در بدنه مدیریتی مازندران

 

سخنگوی مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به اینکه مدیریت ضعیفی در بدنه اداری مازندران حاکم است، عنوان کرد: یکی از بحث هایی که با استاندار جدید در نشست با مجمع نمایندگان مطرح شد، تغییرات در استان بود و استاندار نیز شایسته سالاری را در استان مطرح کردند و نگاه مجمع نمایندگان نیز بر این امر است.

 

چرا اسلامی؟

 

نانواکناری در پاسخ به سوال رسانه ها درباره دلایل رضایت نمایندگان به استاندار غیربومی اظهار کرد:

نگاه دولت بر این بود که استانداران بومی نباشد اما نگاه رئیس جمهور بر غیربومی بودن استانداران بود، نمایندگان به دنبال گزینه بومی بودند تا بتوانیم پاسخگوی مطالبات مردم باشیم.

وی با اشاره به اینکه مازندران دارای ظرفیت های بومی مناسبی برای دراختیار قرار گرفتن پست های ملی تصریح کرد: تعدادی از گزینه هایی که در مجمع نمایندگان برای تصدی استانداری مازندران مطرح شدند، برای تصدی استان های دیگر نیز در نظر گرفته شدند.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه فردی مانند نریمان برای تصدی پست های ملی حمایت می شود، بیان کرد: اسلامی نیز که امروز استاندار مازندران است، در اصفهان به دنبال استانداری ایشان بودند.

اسلامی فردی توانمند و لایق است و امیدواریم در سطح استانداری نیز این شناخت را محقق کند و این موضوع بعد از پایان تصدی ایشان بررسی می شود و هم استانی ها به ایشان نمره خوبی خواهند داد.

وی تاکید کرد: پله های رشدو ترقی را برای استاندار انتظار داریم.

 

پاسخ آقای سخنگو به انتقادات رسانه ها از اختلاف نظر در مجمع

 

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به انتقاد رسانه ها درباره اختلاف شدید میان نمایندگان استان تصریح کرد: نمایندگان مازندران بر سر مسالی مانند کشاورزی و محیط زیست همصدایی خوبی دارند،  با وزیر کشاورزی و وزیر بازرگانی درباره برنج و مرکبات مازندران صحبت هایی صورت گرفت تا برنج از انبارهای مازندران خارج و وارد بازار شود.

وی با بیان اینکه تولید مرکبات امسال در مازندران به خوبی صورت گرفته است، گفت: در نشست با استاندار صادرات مرکبات پیشنهاد شد، همچنین در سفر در ارمنستان که با حضور ظریف وزیر امور خارجه صورت گرفت، و نیز کشور آذربایجان، این دو کشور استقبال خوبی از واردات مرکبات از مازندران داشتند که به نظر می رسد در این زمینه می توان پیگیری های خوبی انجام داد.

نانواکناری عنوان کرد:  کشورهای حوزه دریای خزر بازار خوبی برای صادرات مازندران است و از این بازار برای استفاده از ظرفیت های مازندران بهره مند خواهیم شد.

 

همه چیز درباره منطقه اقتصادی!

 

سخنگوی مجمع نمایندگان استان مازندران با اشاره به اینکه قرار بود برای مازندران در زمینه منطقه آزاد اقتصاد تجاری کار کارشناسی صورت گیرد و نگاه تحمیلی در این بخش حاکم نباشد، عنوان کرد: در مراسم تودیع و معارفه استاندار مازندران نیز از نگاه یک طرفه انتقاد شد، به ربیع فلاح-استاندار سابق گفتیم مگر خودتان کارگروه کارشناسی تشکیل نداده بودید! مگر مبنای حرکت برای منطقه اقتصادی نظر کارشناسی نبود! نمی دانم چرا فلاح این حرف ها را زد. اعتراض نمایندگان به این صحبت بود.

 

نظر نمایندگان به تغییرات در استان است

 

سخنگوی مجمع نمایندگان مازندران در پاسخ به سوال ایسنا با بیان اینکه درباره تغییر در مدیریت بدنه های ادارات کل و معاونین استاندار اظهار کرد: نگاه نمایندگان در استان شایسته سالاری است و  تشکیلات اجرایی بر عهده استاندار است اما اگر استاندار مشاوره بخواهند حتما مشاوره خواهیم داد.

وی افزود: بنده و عموما نمایندگان مازندران نسبت به تغییر تمایل دارند که در سطح مدیریتی استان و شهرستان ها تغییراتی ایجاد شود.

این نماینده مجلس بیان کرد: جایگاه استان مازندران شرایط فعلی نیست؛ جایگاه مازندران باید بهتر از این باشد، نرخ بیکاری، طلاق، ناهنجاری ها و سطح تولید در بحث کشاورزی جایگاه خوبی برای استان نیست. خداوند همه نعمت ها را در اختیار استان گذاشت اما بی بهره ترین هستیم.

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: