• پنجشنبه ۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-990-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس شبکه بهداشت بابلسر:

بابلسر در حوزه سلامت محروم است

رئیس شبکه بهداشت بابلسر گفت: بابلسر در حوزه سلامت محروم است.

به گزارش ایسنا مازندران، محسن نبی زاده در نخستین مجمع شهرستانی سلامت بابلسر در مجتمع میزبان این شهرستان اظهار کرد: حوزه سلامت در بابلسر محروم مانده است و بیش از 25 سال تا پیش از آغاز به کار دولت تدبیر در بابلسر در مجموع دو مرکز خدمات سلامت وجود داشت و در آغاز به کار دولت 57 درصد این مکان ها استیجاری بودند.

نبی‌زاده با اشاره به اینکه این نخستین جلسه مجمع خیران سلامت شهرستان بابلسر است، اظهار کرد: بابلسر در حوزه سلامت محروم مانده است.

وی افزود: با کمک خیران در بابلسر تمام مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان 100 درصد ملکی شده است و چهار مرکز خدمات جامع سلامت در این دولت سال احداث تجهیز و افتتاح شد.

نبی‌زاده تصریح کرد: 11 خانه بهداشت در طی این چهار سال احداث تجهیز و افتتاح شد و این تعامل موجب شده تمامی ادارات و سازمان‌ها طوری برنامه‌ریزی کردند که در بحث فنی به ما کمک کنند.

مدیر شبکه بهداشت شهرستان بابلسر با اشاره به اینکه در سال گذشته 11 کار گروه سلامت 68 مصوبه یا اجرای 96 درصدی امسال هفت جلسه داشتیم، یادآور شد: 49 مورد مصوبه سلامت تشکیل و 42 مصوبه اجرایی شد و هر چند بابلسر با این کارهای زیربنایی محروم مانده است.

این مسئول با اشاره به اینکه هنوز یک بیمارستان دولتی عمومی در بابلسر وجود ندارد، گفت: مراکز بهداشتی درمانی بابلسر زمانی کامل می‌شود که کلینیک ویژه ساخته شود که این کلینیک 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.  40  پزشک خانواده در شهرستان که 22 شهری و 18 پزشک روستایی که با 38 مراقب سلامت در حال خدمات درمانی هستند.

وی تصریح کرد: دیابت در بابلسر بیش از 9 و نیم درصد است و  7 هزار و 700 نفر از آنان توسط پزشکان خانواده شناسایی و مراقب می‌شوند.

نبی‌زاده یادآور شد: بیش از 11 هزار و 500 نفر بیمار بالای 30 سال مراقبت و درمان می‌شوند و روزانه 300 بیمار در کلینیک ویژه بابلسر در حال ویزیت هستند.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: