• سه شنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 969-488-5
  • خبرنگار : 49006
  • منبع خبر : ----

کشتی گیر تنکابنی با اقتدار طلایی شد

  کشتی گیر تنکابنی توانست سکوی نخست رقابتهای کشتی قهرمانی زیر 23 سال جهان را از آن خود کند.

به گزارش ایسنا مازندران، شهر بیدگوشچ لهستان از 25 تا 26 نوامبر (4 تا 5 آذرماه) میزبان رقابت های کشتی قهرمانی زیر 23 سال جهان بود که در روز پایانی این رقابت ها و در چهار وزن دوم، مجتبی گلیج کشتی گیر با تعصب تنکابنی توانست با اقتدار و با تنیجه قاطع 10 بر صفر صاحب گردن آویز طلا شود.

در وزن 97 کیلوگرم مجتبی گلیج در دور اول با نتیجه 12 بر 2 گئورگی "نوگایف" از اسلواکی را مغلوب کرد. وی در در دور دوم نیز "واسیلی کاراس" از رومانی را با نتیجه 11 بر صفر شکست داد. گلیج در دور سوم "رسول ماگومدوف" از روسیه را با نتیجه 10 بر سه پشت سرگذاشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. در این مرحله و برای حضور در دیدار فینال گلیج توانست با نتیجه 8 بر 4 "مورازی مچیدلیدزه" از اوکراین را از پیش رو برداشته و راهی دیدار فینال شود. وی در دیدار نهایی وزن 97 کیلو "دزیانیس خرامیانکوف" از کشور بلاروس را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و توانست تنها مدال طلای تیم ملی اعزامی کشورمان را با اقتدار بدست آورد.

در پایان تیم ایران علاوه بر یک طلای مجتبی گلیج در وزن 97 کیلوگرم، توسط یونس امامی و امین طاهری در اوزان 65 و 125 کیلوگرم نیز به مدال برنز دست یافت. علیرضا کریمی اما با توجه به برخورد با نماینده رژیم اشغالگر قدس از دور رقابت ها کنار رفت و شانس مسلم کسب مدال طلا را از دست داد.

در این دوره از رقابت ها تیم های روسیه، قزاقزستان و گرجستان به ترتیب مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند و تیم کشتی آزاد ارسالی کشورمان به مقامی بهتر از هشتمی دست نیافت.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: