• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-1085-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

استاندار مازندران خبرداد

لزوم تدوین اطلس سلامت مازندران

استاندار مازندران گفت: تدوین سند جامع سلامت برای این استان امری مهم بوده و باید برای ارتقا سلامت شهروندان به تهیه اطلس سلامت مازندران توجه شود.

 به گزارش ایسنا مازندران، محمد اسلامی روز شنبه در نشست شورای برنامه ریزی  و توسعه استان مازندران اظهارکرد: ظرفیت‌های بیشماری  در استان وجود دارد و رفع همه مشکلات با استفاده از ظرفیت‌های دولتی وجود ندارد، رفع مشکلات نیازمند کارکرد همه جانبه و ایجاد فرصت برای بخش خصوصی است.

وی افزود: اکنون یکی از دغدغه مردم و نمایندگان در مجلس شورای اسلامی در زمینه توزیع اعتبارات است که توزیع اعتبار با رویکرد توسعه متوازن و پایدار در مازندران به دغدغه بودجه ریزی و برخی نارضایتی ها در این زمینه خاتمه می دهد.

استاندار مازندران یادآور شد: مازندران استان یارانه‌ساز است نه یارانه بگیر پس باید تلاش کرد نقش ارزنده خود را به خوبی اجرایی کنیم.

اسلامی با اشاره به اینکه وظیفه حاکمیت تامین امنیت سلامت جامعه است، تصریح کرد: تدوین سند جامع سلامت برای این استان امری مهم بوده و باید برای ارتقا سلامت شهروندان به تهیه اطلس سلامت مازندران توجه شود.

وی افزود: با تدوین این اطلس می توان به کنترل بیماری های پرخطر و پیشگیری از توسعه عوارض بیماری های دیگر اقدام کرد.

استاندار یادآور شد: از ارائه آمار صرف بدون پشتوانه در حوزه  سلامت خودداری شود و تمام آمارهای موجود اعتبار سنجی و راست آزمایی شده و پس از صحت آمار سنجی برای کاهش آسیب ها برنامه ریزی شود.

 

*نامطلوب بودن شاخص های سلامتی در مازندران

 به گزارش ایسنا، موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز در سخنانی با اشاره به نادرست بودن سبد تغذیه خانوارهای مازندرانی یادآورشد: کم تحرکی و تغذیه را عامل اصلی گسترش بیماری های غیر واگیر در مازندران است.

وی افزود: شاخص های سلامتی در بیمار یهای غیرواگیر همچون دیابت، سرطان، فشارخون و چاقی در استان نامطلوب است.

موسوی ایجاد تحرک و تغییرسبک زندگی مردم استان را راه حلی مناسب برای رسیدن به وضعیت مطلوب در شاخصای سلامتی دانست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران  تصریح کرد: براساس آمار 25 درصد از شاخص های سلامتی در دست دانشگاه علوم پزشکی  و 75 درصد در سایر دستگاه ها و متولیان رقم می خورد و این عملکرد نشان می دهد که بدون همراهی دستگاه های مرتبط حوزه سلامت نمی توان کاری از پیش برد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: