• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-885-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم آمل در مجلس:

منتقدین در حق آمل بی انصافی می کنند

نماینده مردم آمل با اشاره به اینکه زمانی از آشوراده تا آستارا شهرستانی به اندازه آمل از ساحل برخوردار نبود و اکنون حتی از هیچ نوار ساحلی برخوردار نیست، گفت: چرا در آن زمانی افرادی که خود را دل سوخته آمل می دانستند در قبال این انتفاقات قلم فرسایی نکردند؟.

به گزارش ایسنا مازندران، عزت الله یوسفیان ملا در جلسه شورای توسعه فرهنگ و هنر آمل اظهار کرد: در امور دولت و مجلس اولین گام فرهنگی ورزش است و وقتی پیگیری بودجه سالانه در آذرماه صورت می گیرد در ابتدا بودجه های ورزشی است که بررسی می شود.

وی با اشاره به اینکه در تخصیص بودجه ها اولویت هایی مد نظر قرار می گیرد، افزود: برای یک روستا و یک شهر که از آب شرب خوبی برخوردار نیست قطعا برای مردم رسیدگی به این امور حیاتی نسبت به ایجاد فرهنگسرا در اولویت قرار می گیرد.

یوسفیان با بیان اینکه مشکلات ملکی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل و اینکه بارها با وزارتخانه در میان گذاشته شده و معاون وزیر هم شخصا پیگیر این مهم است، افزود: از بزرگان فرهنگ و هنر شهرستان این انتظارمی رود که در حمایت از خانه خود دفاع بیشتری داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه زمانی از آشوراده تا آستارا شهرستانی به اندازه آمل از ساحل برخوردار نبود و اکنون حتی از هیچ نوار ساحلی برخوردار نیست، ادامه داد: چرا در آن زمانی افرادی که خود را دل سوخته آمل می دانستند در قبال این انتفاقات قلم فرسایی نکردند؟

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر 52 درصد تولید استان مازندران متعلق به آمل است و شهرستان ساری به عنوان مرکز استان فقط 10 درصد تولید را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: آمل در همه قسمت ها نمونه است و مشاهیر، هنرمندان و فرهنگ دوستان این شهرستان زبانزد خاص و عام هستند.

وی با گلایه از برخی رسانه ها نسبت به بی انصافی آنان در احداث سد هراز گفت: پیش از مقدمات احداث این سد در 45 کیلومتری آمل کانالی حفر کرده بودند که رود هراز را به بلیران و از آنجا به شالییزارهای بابل انتقال دهند که در این زمینه نیز برخی رسانه ها سکوت اختیار کردند و حتی اهالی فرهنگ و هنر هم واکنش نشان ندادند.

یوسفیان خاطر نشان کرد: با احداث سد هراز روند تازه ای در بحث کمی و کیفی آب شرب و کشاورزی آمل رخ خواهد داد.

وی به استاد مرحوم فرهنگ شریف پیشکسوت موسیقی کشور که اهل آمل بود اشاره کرد و گفت: متاسفانه آملی ها چه در زمانی که استاد در حیات بودند و چه در زمانی که دار فانی را وداع گفتند قدردان هنر او نبودند.

یوسفیان به پتانسیل علمی و فرهنگی آمل پرداخت و افزود: آمل 23 هزار دانشجو دارد و اهالی فرهنگ و هنر می توانند از ظزفیت برای توسعه این بخش استفاده کنند.

وی با تشکر از مردم آمل و اهالی فرهنگ و هنر در افزایش رای ادواری برای مجلس شورای اسلامی گفت: رای بالای مردم آمل به بنده چاقوی سیاسی من را در کشور تیزتر و مسئولیت مرا بیشتر کرده است.

یوسفیان افزود: تاکنون طرح فرهنگی و هنری مدونی در قالب ردیف بودجه های دولتی به من ارائه نشده و این شورای فرصتی دارد تا هر چه سریع تر طرحی که به توان از آن به نفع مردم و شهرستان استفاده کرد ارائه دهد تا پیگیری کنم.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مازندران 26 پروژه ملی در حال اجرا است که 18 پروژه آن متعلق به آمل است هر چند پروژه فرودگاه که در دستور کار بود با کارشکنی هایی از طرف برخی رسانه های آملی مواجه شد و به جای دفاع از آمل از شهرستان دیگری دفاع کردند.

یوسفیان با بیان اینکه بزرگترین پل کابلی کشور در جاده هراز احداث می شود، افزود: وزیر راه و شهرسازی قول داده است این پل برای جذب توریست نیز احداث می شود.

به گزارش ایسنا، امیر امیر نیا رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل نیز در این جلسه اظهار کرد: آمل مشاهیری دارد که آملی ها به آن می بالند و شورای توسعه فرهنگ و هنر آمل باتوجه به این پتانسیل ها جهت معرفی فرهنگ و هنر این شهرستان در سطح ملی و بین المللی تشکیل شده است.

وی به بلاتکلیف شدن تئاتر شهر آمل اشاره کرد و گفت: امیدوارم با پیگیری های نماینده مردم آمل در مجلس تجهیز و راه اندازی این بنا که از طرف وزارتخانه باید صورت گیرد تحقق یابد.

امیرنیا به فاقد سند بودن زمین مجموعه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل اشاره کرد و گفت: این موضوع ما را برای کار های عمرانی بیشتر در محوطه با چالش مواجه کرده است.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: