• چهارشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

ابتلای قریب به 5هزار رامسری به دیابت

 رئیس شبکه بهداشت و درمان رامسر گفت: تقریبا 5هزار رامسری به بیماری دیابت مبتلا هستند.

به گزارش ایسنا مازندران، ابراهیم ناظریان در همایش استانی دیابت در رامسر گفت: بر اساس آخرین سرشماری جمعیت رامسر 73هزار و 500 نفر بوده که ۷۲ هزار نفر، بیش از ۹۸ درصد این جمعیت سامانه یکپارچه بهداشت ثبت شده و از این آمار ۴۴ هزار نفر یعنی ۶۵ درصد مردم رامسر حداقل یک ماه به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه می کنند همچنین ۷۰ درصد جمعیت رامسر شهرنشین هستند.

وی افزود: با پراکندگی روستاها با فاصله زمانی دسترسی به جمعیت سخت بوده که با همکاری همکاران بهداشت و بهورزان ۱۰۰ درصد پوشش برای روستائیان ایجاد شده است.

ناظریان با بیان اینکه جمعیت شهری به نوعی جمعیت گمشده از نظر خدمات بهداشتی بوده و باید خدمات مناسبی دریافت کنند، تصریح کرد: پدیده سالمندی در رامسر ۱۳ درصد و در روستا ۱۶ درصد بوده که موجب شیوع بیماری های مزمن نظیر دیابت و شیوع چند بیماری در یک فرد را سخت می کند‌.

وی گفت: استان مازندران دارای آمار چاقی بالایی بوده و در رامسر ۴۰ درصد اضافه وزن و ۳۵ درصد چاقی ثبت شده که ۲۵ درصد جمعیت این شهر وزن طبیعی دارند اما هنوز مهم ترین خطر در این شهرستان دیابت است.

وی با بیان اینکه در رامسر طبق آخرین آمار سه هزار نفر بیمار دیابتی ثبت شده وجود دارد که نسبت به جمعیت ۶ و ۷ دهم درصد را شامل می شود، گفت: در روستاها شیوع دیابت ۸ درصد است و و اگر نسبت جمعیت شهر با آمار مبتلایان به دیابت را مقایسه کنیم به عدد ۱۱ و نیم درصد می رسیم که باید تلاش کنیم با شناسایی بیماران دیابتی آمار کاهش یابد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان رامسر تصریح کرد: آمار تقریبی دیابت در رامسر ۵۰۰۰ نفر است و باید با شناسایی به موقع و مراقبت از پیشرفت آنها به سمت عوارض جلوگیری تا کمک شایانی به اقتصاد سلامت باشد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: