• چهارشنبه ۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-186-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

انجام نخستین عمل جراحی دریچه های قلب بدون نیاز به بخیه

رئیس بخش جراحی قلب بیمارستان آیت‌الله روحانی بابل انجام نخستین عمل جرحی دریچه های قلب بدون نیاز به بخیه در این مرکز خبرداد.

به گزارش ایسنا مازندران، حمیدرضا وفایی در جمع خبرنگاران، از عمل جراحی قلب با استفاده از دریچه های قلب بدون نیاز به بخیه در بیمارستان آیت‌الله روحانی بابل خبر داد و گفت: عمل جراحی تعویض دریچه با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا با به کارگیری از دریچه های بدون نیاز به بخیه برای نخستین بار در شمال کشور در دو بیمار با ریسک بالای عمل جراحی در این بیمارستان انجام شد.

وی تصریح کرد: این دو جراحی با همکاری مشترک تیم جراحی قلب بیمارستان های روحانی و شهید رجائی تهران در بابل با موفقیت انجام گرفت.

رئیس بخش جراحی قلب آیت‌الله روحانی بابل گفت: بیمار اول خانم 78 ساله آملی بوده است که با درگیری شدید عروق کرونری، تنگی شدید دریچه ائورت و نیز تنگی کاروتید گردن ابتدا تحت جراحی اندارترکتومی کاروتید قرار گرفت.

وفایی تصریح کرد: این بیمار پس از گذشت دو هفته تحت جراحی بای پس عروق کرونر و تعویض دریچه ائورت به روش  استفاده از دریچه  بدون سوچور قرار گرفت که با توجه به تنگی شدید دریچه و شرایط بد بیمار، استفاده از این نوع دریچه بسیار کمک کننده بوده است که موجب تسریع در زمان عمل و کیفیت نوع دریچه است.

وی خاطرنشان کرد: بیمار دوم مرد 80 ساله بابلی بوده که با سابقه ایست قلبی و تنگی شدید عروق کرونر و دریچه ائورت  با حال عمومی بد تحت جراحی بای پس عروق کرونر و تعویض دریچه ائورت با روش فوق قرار گرفت که این بیمار بسیار پر ریسک از نظر جراحی قلب بوده که با استفاده از این روش و با کمک تیم مجرب  به خوبی تحت عمل جراحی قرار گرفت.

فوق تخصص جراحی قلب و عروق، با اشاره به اینکه وضعیت بیماران مساعد و در واحد مراقبت های ویژه تحت نظر قرار دارند، گفت: مزیت استفاده از این تکنولوژی در کوتاه کردن زمان عمل جراحی با استفاده از دریچه های بیولوژیکی با کیفیت بسیار بالا و کم تهاجمی تر است.

وفایی با اشاره به اینکه این تکنولوژی در سال‌های اخیر در کشورهای پیشرفته دنیا در حال انجام است، خاطرنشان کرد: این روش در شمال کشور در بیمارستان روحانی انجام شده است و این مرکز همگام و هم راستا با تکنولوژی های پیشرفته و روز دنیا در حال فعالیت و خدمات رسانی به هم وطنان گام بر می دارد. 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: