• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-4687-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

جنگل های هیرکانی به نام ایران در یونسکو ثبت شود

عضو ستاد اجرایی و مسئول امور هماهنگی دومین همایش حمایت از جنگل‌های هیرکانی گفت: امیدواریم که تبصره ذیل ماده 148 قانون برنامه پنج ساله توسعه اقتصادی کشور مبنی بر بهینه سازی پایش، حفظ، بهره‌برداری و مدیریت جنگل‌های کشور به طور کامل به مرحله اجرا درآید و سازمان میراث فرهنگی نیز همان طور که بارها اعلام کرده است هر چه سریع‌تر نسبت به ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی به نام کشورمان در یونسکو اقدام کند.

عباد طیبی سیف‌کتی در گفت‌وگو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: دومین همایش حمایت از جنگل‌های هیرکانی که قرار بود در تاریخ دوم آذرماه برگزار شود با توجه به برپایی چند همایش محیط زیستی در مازندران در تاریخ دهم آذرماه 96 روز جمعه از ساعت  14 و 30 دقیقه تا 18 در مجمتع فرهنگی و هنری حر شهرستان قائم‌شهر از سوی تلاشگران و دوستداران عرصه محیط زیست و فرهنگ برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: دومین همایش حمایت از جنگل‌های هیرکانی با نگاه ويژه به حفظ، حراست و جلوگیری از نابودی شمشادهای این محیط با حضور مسئولان سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با موضوع و تشکل‌های مردم نهاد و دوستداران منابع طبیعی و فرهنگی کشور برگزار می‌شود.

عضو ستاد اجرایی و مسئول امور هماهنگی دومین همایش حمایت از جنگل‌های هیرکانی خاطرنشان کرد: در زمینه حفاظت از جنگل‌ها، سازمان‌های مردم نهاد NGO دوستداران محیط زیست، افراد داوطلب، تعدادی از متخصصان فرهیخته و استادان برجسته دانشگاه‌ها در سال‌های اخیر گام‌های مناسبی برداشتند.

طیبی افزود: با توجه به انتشار تحقیق های صورت گرفته به طور غیرمستقیم یک "کمپین حمایت از جنگل‌ها" در کشور ایجاد شد که در شبکه‌های مجازی به شکل وسیعی انعکاس یافته است.

این فعال فرهنگ و محیط زیست، یادآور شد: امیدواریم که تبصره ذیل ماده 148 قانون برنامه پنج ساله توسعه اقتصادی کشور مبنی بر بهینه سازی پایش، حفظ، بهره‌برداری و مدیریت جنگل‌های کشور به طور کامل به مرحله اجرا درآید و سازمان میراث فرهنگی نیز همان طور که بارها اعلام کرده است هر چه سریع‌تر نسبت به ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی به نام کشورمان در یونسکو اقدام کند.

وی گفت: مشارکت فعال در دومین همایش حمایت از جنگل‌های هیرکانی به ویژه توسط سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با موضوع حفظ و حراست از جنگل‌ها، محیط زیست و دیگر مسئولان استان‌ها و محافل دانشگاهی و فرهنگی بسیار ارزشمند است.

طیبی خاطرنشان کرد: باید با آگاهی بخشی مردم و کمک به سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با موضوع جلوی این فاجعه و روند تخریب جنگل‌های هیرکانی گرفته شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: