• سه شنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-14614-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

شهردار چالوس خبر داد

استقرار کیوسک های مطبوعاتی جدید در چالوس

شهردار چالوس از استقرار کیوسک های جدید مطبوعاتی در این شهر خبرداد.

به گزارش ايسنا مازندران، جعفر ردايي در جمع خبرنگاران با اشاره به اينكه ارتقای خدمات شهری یکی از مهم ترین اهداف و برنامه ها  در شهر چالوس است، اظهار كرد: در اين راستا و طي اين مدت شهرداري چالوس گام هايی را در جهت تحقق اين وعده ها انجام داده است.

وي افزود: در جهت اجرای این طرح و ارتقای خدمات شهری، دکه ها و کیوسک های واقع در معابر شهری جمع آوري شده و يا در حال جمع آوري است.

شهردار چالوس با اشاره به اينكه وجود دکه در سطح معابر عمومی ممنوع بوده و حتی اگر  قراردادی در این خصوص وجود داشته باشد غیرقانونی است، تصريح كرد: معابر متعلق به همه مردم شهر بوده و شهرداری تنها به عنوان متولی حفظ و نگهداری آن نمی تواند این فضا را به اشخاص اجاره دهد، بنابراین هیچ حق قانونی برای این دکه ها وجود ندارد.

ردايي در خصوص کیوسک های مطبوعاتی و محصولات فرهنگی نیز گفت: متاسفانه 6 کیوسک مطبوعاتی و محصولات فرهنگی شهر، به محل فروش دخانیات و سایر مواد و اقلام غذایی تبدیل شده اند.

وي اضافه كرد:شهرداری در جلسه مشترک به آنها اعلام كرده دکه های موجود قدیمی فرسوده و کریه المنظر بوده و بایستی نوسازی شده و در مکان های مناسب که توسط شهرداری جانمایی می شود نصب شود و به مدت 10 روز نیز به آنها فرصت داده شد تا بر اساس استانداردهای شهرداری اقدام کنند، در غیر اینصورت شهرداری با اختصاص واحدهایی برای عرضه محصولات فرهنگی این کیوسک ها را جمع آوری مي كند.

شهردار چالوس عنوان كرد: تعداد سه کیوسک اطلاع رسانی توریست که در راستای جایگزین تابلو به دستان اجاره ویلاها فعالیت دارند و الزاما کار اطلاع رسانی به مسافران و توریست ها را انجام می دهند در حال حاضر در مکان های خود مستقر هستند.

ردايي با بیان اینکه طرح جمع آوری احشام در حال اجراست، تصریح کرد: از دامداران درخواست مي شود  در این خصوص همکاری لازم را با شهرداری داشته و از رها کردن احشام خود در سطح شهر خودداری كنند و در صورتی که اینکار بیش از یک بار تکرار شود طبق تعهدی که از آنها گرفته می شود، شهرداری برخورد قانونی مي كند.

وي از اجراي طرح جمع آوری سگ های بدون صاحب  در سطح شهر خبر داد و گفت: یکی از اقدامات شهرداری در این رابطه ایجاد مکانی در ایستگاه اول مرکز زباله جهت عقیم سازی و نگهداری از آنها است.

شهردار چالوس همچنین از برخورد با افرادی که نخاله های ساختمانی را در سطح شهر، ساحل و حاشیه رودخانه رها می کنند خبرداد و يادآور شد: ایستگاه اول مرکز زباله به عنوان محل دفن نخاله ها تعیین شد و در صورتی که در سطح شهر، ساحل و حاشیه رودخانه توسط افراد نخاله و زباله ریخته شود، با هماهنگی دادستان شهرستان با افراد متخلف برخورد مي شود.

ردایی در پایان گفت: در راستای اجرای طرح ارتقای خدمات شهری، جمع آوری تابلوهای غیرمجاز و رفع سد معبر نیز با جدیت در حال اجرا است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: