• دوشنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-2586-5
  • خبرنگار : 49013
  • منبع خبر : ----

اهدای زمین و تقبل هزینه احداث پایگاه سلامت بهشهر توسط خیرین

امضای تفاهم نامه اهدای زمین و تقبل هزینه احداث پایگاه سلامت شهری شماره 3 بهشهر و کلنگ زنی این پروژه به ارزش یک میلیارد تومان توسط خیرین بهشهری صورت گرفت.

به گزارش ایسنا مازندران، صبح امروز 29آبان ماه مراسم امضای معاهده ی اهدای زمین و تقبل هزینه احداث پایگاه سلامت شهری شماره 3 بهشهر و سپس مراسم کلنگ زنی و آغاز احداث پروژه با حضور موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، اعرابی معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران، فرماندار، امام جمعه، سرپرست شهرداری و اعضای شورای شهر بهشهر در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان بهشهر برگزار شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بهشهر در این مراسم، اظهار کرد: خیرین گرانقدر و نیک اندیش دکتر اکبر ملکپور و دکتر شکوه الزمان یوسفی در منطقه محروم گلشهر بهشهر زمینی به مساحت 830 متر مربع به ارزش 300 میلیون تومان را خریداری و همچنین هزینه کامل ساخت پایگاه خدمات جامع سلامت شهری شماره 3 بهشهر بالغ بر 600 میلیون تومان را تقبل کردند.

محمد تقی صالح طبری گفت: این پایگاه سلامت با زیربنای حدود 400 مترمربع احداث می شود که پیش بینی شده تا 6 ماه آینده مصادف با اردیبهشت 97 این پروژه به بهره برداری برسد و همچنین هزینه تجهیز این پایگاه سلامت بالغ بر 100 میلیون تومان را دانشگاه علوم پزشکی مازندارن تقبل می کند.

وی خاطرنشان کرد: خدمات به سالمندان، مادران باردار، ویزیت بیمار، واکسیناسیون و مراقبت های جوانان از جمله خدمات این پایگاه سلامت است که 15 هزار نفر جمعیت این منطقه از بهشهر را تحت پوشش قرار می دهد.

به گزارش ایسنا، دکتر اکبر ملکپور و دکتر شکوه الزمان یوسفی پس از سال ها تلاش و ممارست در حوزه سلامت در دانشگاه های معتبر دنیا به زادگاه خویش شهرستان بهشهر بازگشتند تا به وطن خود خدمت کنند.

دکتر اکبر ملکپور دارای دکتری داروسازی در سال 1332 از دانشگاه تهران، اخذ مدرک(پی اچ دی) بیوشیمی از دانشگاه(یو تی ای) آمریکا در سال 1967، بازگشت به ایران و تقبل مسئولیت آزمایشگاه رفرانس وزارت بهداری و تدریس همزمان دروس بیوشیمی بالینی در دانشکده پزشکی تهران از سال 1974 تا 1978، بازگشت مجدد به آمریکا جهت ادامه تحصیل همسر و فعالیت در دانشگاه ویرجینیا و دانشگاه ایرواین کالیفرنیا است.

دکتر شکوه الزمان یوسفی دارای مدرک لیسانس مدیکال تکنولوژی از دانشگاه(یو تی ای) آمریکا در سال 1972، تدریس در دانشگاه واینه دیترویت میشیگان تا سال 1974، بازگشت به وطن و تدریس در دانشگاه شهید بهشتی تهران، اخذ بورسیه جهت تحصیل در رشته کلینیکال ایمونولوژی از دانشگاه ویرجینیا آمریکا و اخذ (پی اچ دی) در رشته ایمونولوژی در سال 1984 است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: