• دوشنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-2190-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیر امور آبفار ساری خبر داد

حل مشکل کمبود آب روستای امره ساری پس از 6 سال

مدیر امور آبفار شهرستان ساری گفت: به دلیل افت سفره های آب زیرزمینی و منابع تامین آب روستای امره و با حفر یک حلقه چاه جدید و احداث چاهک پمپاژ بین راهی  مشکل کمبود آب آشامیدنی این روستا برطرف شد .

به گزارش ایسنا مازندران، سید مظاهر حسینی به خبرنگاران گفت: روستای امره 1100 مشترک  دارد که آب شرب آنها از دو حلقه چاه نیمه عمیق تامین می شود اما به دلیل افت سفره های زیر زمینی منطقه اهالی این روستا به مدت 6 سال از کمبود شدید آب در ایام پیک مصرف به ویژه ایام عید،تابستان و مراسم مذهبی در مضیقه بودند .

وی افزود: به دلیل اختلاف ارتفاعی با بیش از 180 متر نیاز به پمپاژ بین راهی آب بود تا در اوج مصرف نیاز روزانه مشترکین تامین شود، قبل از این اقدام 13 لیتر در ثانیه برای روستا پمپاژ می شد لذا با شناسایی مکان مناسب و حفر یک حلقه چاه نیمه عمیق موفق شدیم میزان بیش از 20 لیتر در ثانیه استحصال کنیم که با هماهنگی لازم و اخذ یک شاخه لوله 42 اینچ فولادی گازی که ایزوله و عایق بندی بود و نیز  با همکاری شورای اسلامی و دهیاری روستا چاهک نصب پمپ بین راهی به عمق و ارتفاع 8 متر کار گذاشته شد .

حسینی ادامه داد: با این اقدامات میزان 18 لیتر در ثانیه به ظرفیت آب شرب روستای امره اضافه و کمبود آب شرب و بهداشتی این روستای پرجمعیت مرتفع شد .

وی تصریح کرد: احداث مخزن ذخیره بین راهی و تقویت خط پمپاژ به عنوان برنامه دراز مدت در این روستا در دست اجراست .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: