• دوشنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 968-6785-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

فرماندار چالوس:

فاضلاب و زباله منازل وارد رودخانه ها نشود

فرماندار چالوس گفت: فاضلاب و زباله منازل وارد رودخانه ها نشود.

به گزارش ایسنا مازندران، محمد ناصر زندی در جشن آب که با هدف آشنایی دانش آموزان با مصرف بهینه آب در دبستان دخترانه پروین اعتصامی چالوس برگزار شد با تاکید بر دقت در مصرف آب اظهار کرد: منابع آب محدود است و باید در مصرف درست آن خصوصا آب شرب همه جوانب در نظر گرفته شود.

وی افزود:  در حال حاضر هر متر مکعب آب که در مزارع استفاده می شود تنها ۵۰۰ گرم محصول می دهد در حالی که استاندارد آن سه کیلوگرم است.

فرماندار چالوس با تاکید بر اینکه باید روش جدیدی برای آبیاری بکارگیری شود، تصریح کرد: خانواده ها در مصرف آب باید دقت کنند و اینطور نباشد که آب شرب برای سایر مصارف از جمله شستشوی خودرو استفاده شود.

زندی با بیان اینکه برای تامین آب شرب هزینه های زیادی صرف می شود، خاطرنشان کرد: آبی که تا این اندازه اهمیت دارد و نیاز اولیه زندگی است بسیار ارزان در اختیار همه است و نسبت به سایر انرژی ها ارزان تر است و باید قدر آن دانسته شود.

وی بر عدم آلودگی آب تاکید کرد و گفت: نباید فاضلاب منازل و زباله وارد رودخانه شود و کسانی که در نزدیکی رودخانه زندگی می کنند اجازه ندارند که زباله و فاضلاب خود را وارد رودخانه کنند.

فرماندار چالوس از دانش آموزان به عنوان بهترین تبلیغ کننده در جهت روشنگری خانواده ها در کاهش مصرف آب یاد کرد و گفت: به دانش آموزان این مدرسه که بهترین مطلب را در راه های کاهش مصرف آب و صرفه جویی بنویسند هدایایی در نظر گرفته می شود.

زندی با ابراز نگرانی از وضعیت آب در آینده ابراز کرد: به طور حتم در آینده اختلاف و جنگ بر سر آب خواهد بود و اگر امروز ملت ها متوجه این مشکل نشوند در آینده دچار مشکل و بحران آب می شوند.

در پایان زنگ جشن آب توسط فرماندار، رئیس آموزش و پرورش و رئیس حفاظت محیط زیست نواخته شد.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: