• دوشنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-14314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فرماندار رامسر:

قیمت نان در رامسر افزایش نمی یابد

فرماندار رامسر گفت: فعلا قیمت نان در رامسر افزایش نمی یابد.

محمد آزاد در گفت‌و‌گو با ایسنا مازندران با بیان اینکه بر اساس قانون نانوایی های آزاد پز در قیمت نان می‌توانند رقابت ایجاد کنند، تصریح کرد: به منظور ایجاد رقابت در قیمت، مجوزهای جدید برای احداث نانوایی های جدید آزاد پز در رامسر داده می شود.

وی با بیان اینکه کیفیت نان و عرضه آن به صورت بهداشتی در دستور کار قرار دارد و در نانوایی های آزاد پز این امر متغیر است، تصریح کرد: نانوایی های دولتی فعال هستند و افزایش قیمت آن باید براساس قانون و دستورالعمل ابلاغی باشد که تا این لحظه هیچ دستوالعملی برای افزایش قیمت ابلاغ نشد و‌ نانوایی ها باید براساس همان قیمت قبلی نان را به مردم ارائه کنند.

آزاد خاطرنشان کرد: به زودی به منظور ایجاد رقابت و کنترل قیمت نان مجوزهایی برای راه اندازی نانوایی های آزادپز جدید داده می شود.

سعید فیلی رئیس اداره صنعت و معدن رامسر نیز در گفت‌و‌گو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس قانون، وزن چانه و قیمت نان برای نانوایی های آزادپز، اختیاری است.

وی تصریح کرد: تعیین قیمت نانوایی های آزاد پز به صورت شهرستانی نیست بلکه فقط بر مسائل بهداشتی آنها نظارت صورت می‌گیرد.

رئیس اداره صنعت و معدن رامسر خاطرنشان کرد: نانوایی های آزادپز از آرد و امکانات دولتی استفاده نکرده و‌ تاکید دولت بر کیفیت نان و خدمات رسانی مطلوب است.

فیلی اظهار کرد: نانوایی های آزادپز ملزم به درج قیمت نان و وزن چانه بوده و در صورت رعایت نکردن با آنها برخورد می شود.

به گزارش ایسنا، در روزهای اخیر قیمت نان سنگک در نانوایی های آزاد پز در رامسر متغیر بوده و به قیمت های متفاوت در یک نانوایی هزار و در نانوایی دیگر هزار و 500 تومان به فروش می رسد.

با توجه به گرانی نان در کیفیت آن هیچ تغییری ایجاد نشده و‌ بر اساس قانون نانوایی های آزادپز در قیمت نان و وزن چانه خود مختار هستند که نابرابری قیمت نان در نانوایی های رامسر موجب تعجب مردم شده است.

قیمت نان کنجدی به سه هزار تومان افزایش پیدا کرده و هیچ نظارتی بر اساس قانون از این نانوایی ها در بخش قیمت و وزن چانه انجام نمی شود.

گرچه افزایش قیمت نان آزاد پز در رامسر باعث نوعی ناهنجاری اقتصادی شده است لزوم افزایش نانوایی های جدید به منظور تنظیم قیمت بازار و رقابت در دستورکار مسئولان امر قرار گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: