• شنبه ۲۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-13814-5
  • خبرنگار : 49013
  • منبع خبر : ----

اعتراض تشکل های زیست محیطی شرق مازندران به قطع شمشادهای مهربان رود

تشکل های زیست محیطی شرق مازندران به قطع شمشادهای پارک جنگلی مهربان رود توسط  شهرداری رستمکلا شهرستان بهشهر اعتراض کردند.

پوریا رضایی یکی از فعالان زیست محیطی شرق مازندران در گفت و گو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: طبق گزارش های رسیده 8 آبان ماه جاری حدود 200 اصله درخت شمشاد که تعداد زیادی از آن ها بیش از 100 سال قدمت داشتند توسط  شهرداری رستمکلا شهرستان بهشهر در پارک جنگلی مهربان رود قطع شد.

وی افزود: حدود 200 اصله شمشاد در عرصه ای حدود 1500 متر مربع به عرض 6 متر به بهانه جاده سازی در حاشیه مهربان رود قطع شد در حالی که یک جاده در مجاورت عرصه مورد بحث در جنگل کهن مهربان رود رستمکلا وجود دارد و در نتیجه عرصه مذکور اکنون به طور کلی فاقد هرگونه درخت شده است.

این فعال زیست محیطی خاطرنشان کرد: شمشاد از درختان کمیاب و گونه نادر حمایت شده است به همین دلیل قطع گونه های رو به انقراض؛ احساسات تشکل های زیست محیطی بهشهر، نکا و رستمکلا را جريحه دار کرد که موجب شد روز گذشته جمعه 26 آبان ماه جاری اقدام به تجمع در محل قطع درختان حاشیه مهربان رود جنگل رستمکلا کنند و اعتراض خود را نسبت به قطع این درختان به مسئولان نشان دهند.

رضایی گفت: شمشاد از گونه های در معرض خطر انقراض و از گياهان آندميک ايران در جنگل های هيركانی بوده و به عنوان یک ذخيره با ارزش ژننتيكی جهانی مورد حمايت است که با توجه به اهميت اين گونه؛ قطع گسترده آن در جنگل های بهشهر با سهل انگاری و تخلف برخی مسئولان صورت گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: