• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-11914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران:

خانه های هلال شهری در مازندران تشکیل شود

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: خانه های هلال شهری در مازندران تشکیل شود.

به گزارش ایسنا مازندران، مجتبی اکبری در نشست خبری با رسانه ها با اشاره به اینکه در مازندران 32 پایگاه امداد نجات وجود دارد اما حداقل به 50 پایگاه در استان نیاز است، تصریح کرد: مازندران نه تنها دارای خدمات استانی نیست خدمت ملی نیز در ارائه می شود، محورهای مواصلاتی اصلی کشور در مازندران قرار دارد و ازاین رو نیاز است که دراین زمینه اقدامات با گستره ملی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه با وجود این شرایط مازندران برای خدمات رسانی در آمادگی کامل قرار دارد، عنوان کرد: مازندران بیش از 10هزار مترمربع انبار ذخیره نیاز دارد و هم اکنون ذحیره دو درصد احتیاط و آمادگی برای بحران وجود دارد.

اکبری با بیان اینکه در دریا هلال احمر به خوبی ورود پیدا کرده و کاهش 22 درصدی غریق ثبت شده است، گفت: این نشان می دهد مازندران ظرفیت بسیاری دارد که نیاز است در این زمینه اقدامات موثر صورت گیرد.

وی در پاسخ به سوالی خبرنگاری درباره پرداخت حقوق ناجیان غریق بیان کرد: دستمزد بخشی از ناجیان غریق پرداخت نشده است و دلیل آن نیز عدم تحویل تجهیزات دریافت شده از سوی ناجیان است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اشاره به اینکه نخستین جلسه شبکه خبرنگاران مدیریت بحران مازندران در اول آذرماه تشکیل می شود، عنوان کرد: این قشر می تواند با آموزش در بحران در کنار مدیریت محلی قرار گیرد.

اکبری در پاسخ به سوال ایسنا درباره اعلام نقاط بحرانی مازندران از سوی هلال احمر اظهار کرد: در پاسخ به این سوال از ایسنا می خواهیم در این زمینه مطالبه داشته و از شهرداری ها بخواهد در زمینه بحران در کنار هلال احمر قرار گیرد. در شهرداری ها خانه فرهنگ و شورایاری و خانه های مختلف وجود دارد، چندین بار است مکاتبه با شهرداری های استان صورت گرفته است و درخواست کردیم خانه هلال شهری در کنار خانه هلال روستایی تشکیل شود.

وی افزود: هزینه راه اندازی خانه هلال شهری برای شهرداری ها بسیار اندک است اما در مواقع بحران هر محله ای می تواند یک مجموعه امدادی داشته باشد که در زمان بحران کمک کار شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با تاکید بر اینکه هلال احمر یک نهاد مردمی است و می تواند به عنوان یک ان جی او در زمینه نقاط حساس مازندران در بحران هایی مانند زلزله و سیل را شناسایی و به مسئولان استان اعلام کند، بر اجرای نقش مطالبه گری هلال احمر در پیش از بحران تاکید کرد.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: