• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-4784-5
  • خبرنگار : 49011
  • منبع خبر : ----

دبیر اتاق اصناف ساری در گفت وگو با ایسنا:

اصناف با ادغام وزارت صنایع به حاشیه رفت

دبیر اتاق اصناف ساری گفت: اصناف با ادغام وزارت صنایع به حاشیه رفت.

مجتبی کواکبیان در گفت‌و‌گو با ایسنا مازندران، با بیان اینکه وضعیت نامطلوب اقتصادی موجب شده تا اصناف برای رونق بازار نقش مهمی داشته باشند، اظهار کرد: نقش اصناف در اقتصاد کشور بی بدیل است و این گروه همیشه در حمایت از نظام و مردم در صف اول بودند.

وی با اشاره به اینکه زمانی اصناف پویا باشد، جامعه‌ موفق ایجاد می‌شود، اظهار کرد: مسئولان نگاه ویژه ای به این بخش ندارند و تنها به دید خرید و فروش به اصناف نگاه می شود در صورتیکه این گروه در مسائل سیاسی نیز علاوه بر مسائل اقتصادی تاثیرگذار هستند.

دبیر اتاق اصناف ساری افزود: باتوجه به این گستردگی، اصناف با مشکلات متعددی درگیر هستند که این روزها بدتر شده است.

کواکبیان ادغام وزارت خانه های صنعت، معدن وتجارت و وزارت بازرگانی را موجب به حاشیه رفتن اصناف دانست و اظهار کرد: در گذشته اصناف زیر نظر وزارت بازرگانی بودند و به همین خاطر پیگیری مشکلات و مطالبات نیز آسان تر بود اما با ادغام این دو وزارت خانه افرادی وارد حوزه بازرگانی شدند که بیشتر در صنعت و معدن فعالیت داشتند و نسبت به مباحث تجاری و بازرگانی اطلاعات کمی دارند.

دبیر اتاق اصناف ساری افزود: این ادغام باعث شد تا برخی سیاست گذاری ها و تصمیم ها موجب هدررفت منابع انسانی و سرمایه ای برخی از اتحادیه های صنفی قدیمی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: