• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-3787-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در مازندران:

نیت واقفان به سمت نیازهای روز سوق داده شود

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: نیت واقفان به سمت نیازهای روز سوق داده شود.

به گزارش ایسنا مازندران، آیت الله نورالله طبرسی در دیدار به اعضای ستاد دهه وقف استان مازندران با اشاره به اینکه استان مازندران در دارا بودن موقوفات یکی از استان های شاخص و برتر کشور است، عنوان کرد: به مازندران با این تعداد موقوفات خیلی به آن توجه نشد و باید نسبت به احیای موقوفات در استان توجه کرد.

وی با بیان اینکه اوقاف امانتدار موقوفات و وارث واقفان هستند که باید طبق نظر واقف نسبت به احیا و اجرای امینانه نیت واقف عمل کنند، تصریح کرد: انسان پس از مرگ بعد از چند سال نام و یادش فراموش می شود اما واقف پس از مرگش به واسطه موقوفه ای که بر جای گذاشت باقی می ماند و نامش هیچ‌گاه نمی‌میرد.

طبرسی با اشاره به اینکه فناناپذیری در ذات بشر است و واقفان با وقف اعمال خود به این مسئله دست پیدا و خود را ماندگار کردند، عنوان کرد: باید موقوفات احیا شود و مسئولان اوقاف در احیای موقوفات هیچ هراسی نداشته باشند.

وی با بیان اینکه در گذشته بسیاری از موقوفات مورد تصرف برخی افراد قرار گرفت اما اکنون مسئولان اوقاف باید عاملانه و عادلانه حق و حقوق موقوفات را پیگیری و آن را زنده کنند، گفت: نیت وقف های جدید باید به سمت نیازهای روز جامعه سوق داده شود و در این راستا باید فرهنگ سازی صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه موقوفات با نیت برگزاری جشن های ائمه بسیار اندک داریم و واقفان خیراندیش برای اعیاد ائمه و مناسبت های مذهبی و شادی نیز وقف کنند، گفت: زمین های بلا استفاده موقوفه باید احیا و اجرای نیت و تبدیل به احسن موقوفات باید در مواقع ضروری انجام شود. اجاره برخی از موقوفات در قلب شهرها و مراکز تجاری بسیار اندک است که نرخ اجاره موقوفات باید واقعی باشد.

 

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: