• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 968-5285-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار مازندران مطرح کرد

ضرورت راه اندازی قطار اینچه برون آستارا/ محیط زیست مازندران منهدم شده است

استاندار مازندران با بیان اینکه راه اندازی قطار اینچه برون آستارا ضروری است، گفت: محیط زیست در مازندران منهدم شده است.

به گزارش ایسنا مازندران، محمد اسلامی در جلسه شورای اداری مازندران با بیان اینکه به طور قاطع نیاز داریم واگرایی خاتمه یابد و همگرایی در مازندران ایجاد شود، اظهار کرد: نگاه متعادل و متوازن به همه خواسته‌های این استان در مازندران نیاز است.

وی با بیان اینکه یک حرکت همگرا می تواند با توجه به بضاعت و منابع رشار این استان به پیشرفت منجر شود، تصریح کرد: محور برنامه ها اجرای تکالیفی باشد که بر عهده مدیران است و این امر مورد توجه قرار گیرد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه مازندران باید از رکود خارج و مشکلات مردم برطرف شود، خاطرنشان کرد: باید فعالیت‌ها به گونه‌ای باشد که برای تولید کنندگان و مردم مسیر هموار شود.

اسلامی با بیان اینکه ایران دشمنان قسم خورده ای مانند آمریکا دارد که برای دستیابی به اهداف خود دست به هر اقدامی می زنند، تصریح کرد: دشمنان اسناد نوشته و نانوشته ای دارند که می خواهند به اهداف خود برسند.

وی افزود: آمریکا به دنبال کشورهای کوچک فرمانپذیر هستند تا در خاورمیانه جدید از راه تجزیه چندین کشور منطقه ایجاد می شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه پدیده داعش استراتژی جنگ نیابتی آمریکا است که در راستای اهداف این کشور فعال شد، خاطرنشان کرد: در مازندران به اندازه کافی ذخایر و ظرفیت انسانی مقتدر برای رشد وجود دارد.

اسلامی با اشاره به اینکه مازندران امروز در زمینه عملکرد در اقتصاد مقاومتی می توانست قوی تر عمل کند، تصریح کرد: باید مسائل مازندران با توجه به استعداد و ظرفیت مردم و توجه به امکانات و منابعی که مربوط به آن است با یک هدایت درست برطرف شده و چرخ تولید، معیشت و زندگی مردم همواره در حال گردش باشد.

وی با بیان اینکه تولید مازندران بیشتر از مصرف استان است، خاطرنشان کرد: با انهدام محیط‌زیست بسیاری از فرصت‌ها از دست می‌رود در حالیکه به ذخایر و فرصت‌های دریا هیچ توجهی نشده است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه یکی از ظرفیت های مهم روی میز مدیران توجه به اقتصاد دریا محور است، گفت: تنش سیاسی و سیاسی کاری نباید در مازندران وجود داشته باشد.

وی اظهار کرد: حزب و سلیقه سیاسی در جای خود محترم است اما در مدیریت استان سیاسی کاری، کشمکش محلی و شهرگرایی موجب انتشار فضای پر تنش در مازندران شده و فرصتی که موجب می شود تا سرمایه گذار جذب شود ضریب جذب کاهش می یابد.

اسلامی با بیان اینکه کشمکش سیاسی و سیاسی کاری موجب می شود دوام و ثبات مدیریت کاهش یابد، گفت: در مازندران به کارآمدی مدیریت نیاز است در هدف و برنامه کسری وجود ندارد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه قرائت های متفاوت باید کنار گذاشته شود و با فهم و باور منسجم از نقطه صفر تا نقطه صفر غربی مازندران متوازن دیده و یکسان حرکت کرد، تصریح کرد: در زمینه جذب سرمایه گذار در مازندران غفلت شد.

وی با بیان اینکه راه نجات و پیشرفت مازندران هموار کردن بستر برای جذب سرمایه گذار در استان است، افزود: سرمایه گذاران در مازندران مایوس هستند اما باید بدانند تمام فرصت های سرمایه گذاری در مازندران خوش آتیه است.

اسلامی با اشاره به اینکه در مازندران فرصت هایی است که کارآفرینی بسیاری ایجاد می کند، اظهار کرد: در مازندران نباید بیکار وجود داشته باشد و باید محیط برای ایجاد اشتغال فراهم شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه باید مدیریت غیرمتمرکز در مازندران حکمفرما شود، گفت: نباید اجازه داد گسست بین نسل ها ایجاد شود، به عنوان مثال در مازندران نباید زمین های کشاورزی پدری فروخته و فرزندان به دنبال مشاغل دیگر باشند.

وی با اشاره به اینکه ودجه ای که در سال 95 برای اشتغال در روستاها هزینه شده هیچ تاثیری در ایجاد اشتغال نداشته است، خاطرنشان کرد: مکانیزاسیون بخش کشاورزی اشتغالزایی مازندران را دچار مشکل کرده است.

اسلامی با تاکید بر اینکه راه حل مشکلات روستاها این نیست که نسخه تهران در مازندران ایجاد شود، اظهار کرد: نیاز نیست مازندران در جدول های ارزیابی در رتبه‌های اول و دوم باشد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه نمی توانیم با راه حل یکسان مساله های متفاوت را حل کرد، تصریح کرد: بازار سنتی و محلی در طول سال ها اشتغال ایجاد کرده است.

وی با تاکید بر اینکه باید روابط بین استانی و بین المللی توسعه بازار مازندران ایجاد شود، گفت: میزان تولید مازندران باید خارج از جغرافیای استان مصرف شود.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه در زمینه مسائل مختلف در مازندران نباید غفلت خداحافظی کرد، افزود: نیاز مازندران طوفان فکری است که باید در افکار مدیران ایجاد شود.

اسلامی با بیان اینکه مازندران میزبان ۲۰ میلیون گردشگر است اما مسائل اجتماعی و زیستی در این استان وجود دارد، گفت: باید تصمیم جدید برای گردشگری مازندران در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه باید دید برای افزایش گردشگران چگونه زیرساخت مهیا می‌شود، اظهار کرد:  باید راه آهن منطقه خزر از اینچه برون تا آستارا راه‌اندازی شود که حمل مسافر و کالا صورت بگیرد.

استاندار مازندران با تاکید بر اینکه باید برای مساله زباله مازندران برنامه ریزی شود، گفت: تفکیک زباله باید در مازندران جدی گرفته شود.

اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه با خودم تیم ‌نیاوردم و مدیران ارزیابی می‌شوند، اظهار کرد: هر فردی که به درستی فعالیت کند، سلامت اداری داشته باشد و به مردم خدمت می کند باقی می‌ماند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: