• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-11214-5
  • خبرنگار : 49008
  • منبع خبر : ----

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار مطرح کرد

توجه به آببندان ها برای کاهش خسارت خشکسالی

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار گفت: در سال‌هایی که خشکسالی موجب خسارت جبران ناپذیری می‌شود، وجود آب بندان‌ها میزان خسارت را کاهش می‌دهد و موجب مدیریت آبی مفید برای رهایی از این مشکل است.

محمدرضا ضیائی در گفت‌وگو با ایسنا مازندران با اشاره به اهمیت آب بندان‌ها در تأمین آب زراعی و اشتغالزایی روستائیان، اظهار کرد: آب بندان‌ها علاوه بر نقش مهمی که در اشتغالزایی و ایجاد رفاه نسبی و جلوگیری از کوچ روستائیان دارند، در ایجاد منظره‌های زیبا نیز دارای اهمیت هستنند.

وی با بیان اینکه در سال‌هایی که خشکسالی موجب خسارت جبران ناپذیری می‌شود، وجود آب بندان‌ها میزان خسارت را کاهش می‌دهد و موجب مدیریت آبی مفید برای رهایی از این مشکل است، خاطرنشان کرد: ساخت آب بندان‌ها موجب مدیریت ریسک در خشکسالی می شود و موجب دلگرمی روستائیان و گسترش روحیه اعتماد به نفس آن‌ها در مقابله با مشکلات می‌شود.

مدیرجهاد کشاورزی فریدونکنار تصریح کرد: پروژه لایروبی، مرمت و بازسازی آب بندان روستای زاهدکلا که از مردادماه سال جاری به مرحله اجرا درآمده بود، به پایان رسید.

ضیایی افزود: با پایان این پروژه که در سطح 12 هکتار و با تامین اعتباری به مبلغ یک میلیارد و هفتصد میلیون ریال از محل تبصره 36 اعتبارات استانی انجام شد، 300هزار مترمکعب به ذخیره آب افزوده که این میزان موجب دو و نیم برابر شدن حجم آبگیری آب‌بندان می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: با این افزایش حجم آب‌گیری آب‌بندان، علاوه بر اینکه 58 خانوار روستایی از آب زراعی بهره‌مند خواهند شد، از احتمال کم آبی جلوگیری شده که موجب خودکفایی در آب زراعی و عدم نیاز به حفر چاه زراعی می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: