• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-886-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

پایان خوش نامه نگاری دختر روستایی در رامسر

مرضیه در نامه خود به فرماندار گفته بود دوست ندارد ترک تحصیل کند و می خواهد ادامه تحصیل دهد اما دبیرستانی در محل سکونت وی وجود ندارد.

به گزارش ایسنا مازندران، با نامه مرضیه علی کیایی دانش آموز مستعد رامسری مبنی بر نبود شرایط تحصیل در روستای سپارده از مناطق اشکور با توجه به حد نصاب نرسیدن تعداد دانش آموزان مقطع متوسطه دوم و علاقه مندی به ادامه تحصیل موج حمایت ها آغاز و دستور رسیدگی به این امر صورت گرفت.

مرضیه در نامه خود به فرماندار رامسر گفته بود دوست ندارد ترک تحصیل کند و می خواهد ادامه تحصیل دهد اما دبیرستانی در محل سکونت وی وجود ندارد.

فرماندار رامسر که مخاطب نامه مرضیه بود نیز به وی پاسخ داد.

 دختر عزیزم مرضیه خانم، سلام

 اینجانب محمد آزاد فرماندار شهرستان رامسر متولد روستای راجوب از توابع این شهرستان در خانواده ای بزرگ شدم که پدرم مغازه ایی در روستا داشت و مادر مرحومم خانه داری می کرد  و خودم نیز در تمام ساعات خارج از مدرسه در مغازه پدر کار می کردم.

دوران دبستان خود را در مدرسه شهید نورشمسی روستا شستا و راهنمایی را در مدرسه شهید نظام الدین خلعتبری گذراندم و همانند شما به دلیل علاقه بسیاری که به درس داشتم و شرایط در محیطی که درس می خواندم فراهم نبود عزمم را جزم کردم و دو سال پایانی دبیرستان را به شهرستان تنکابن رفتم و برای ادامه تحصیل در آنجا مشغول شدم و در دبیرستان حافظ دیپلم را اخذ کردم و آنگاه در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل دادم.

تلاش وپشتکار شما دختر عزیز بسیار قابل تحسین است و قطعا به موفقیت های بزرگی با یاری خدای بزرگ دست پیدا خواهید کرد.

همان طور که می دانید در منطقه اشکور علیا شهرستان رامسر در روستاهای مختلف مقطع ابتدایی و متوسطه اول دایر بوده و آموزش و پرورش خدمات مناسبی را فراهم نموده است، لیکن به دلیل به حد نصاب نرسیدن دانش آموزان در دوره متوسطه دوم  کلاس های درس تشکیل نمی گردد.

امید است در آینده ای نزدیک این مشکل رفع شود و دانش آموزان سخت کوشی چون شما از درس خواندن باز نمانند.

اینجانب حسب وظیفه تمام تلاش و اهتمام خود را برای ادامه تحصیل شما در مدرسه شبانه روزی در منطقه انجام خواهم داد و نخواهم گذاشت مرضیه خانم و امثالهم بدین سبب ترک تحصیل نمایند.

به گزارش ایسنا، در روزهای پس از نامه نگاری مسئولان و نمایندگان آموزش و پرورش به منزل مرضیه رفتند. مرضیه اشکور کیایی در بازدید مسئولین از منزل وی در روستای سپارده اشکور درباره نوشتن نامه به فرماندار رامسر گفت: ۹ سال در روستای اشکور درس خواندم و هدف از نوشتن نامه رسیدگی مسئولین به روستاها بود.

وی افزود: عدم وجود امکانات در روستاها باعث کوچ کردن روستائیان به شهر می شود و امکاناتی که در شهر برای دانش آموزان فراهم است برای روستاها نیز آماده شود.

وی تصریح کرد: چنانچه زمینه تحصیل در مدرسه شبانه روزی تنکابن فراهم شود ادامه تحصیل خواهم داد.

و اینکه در آخر قصه امروز 9 آبان ماه مرضیه در دبیرستان شبانه روزی تنکابن ثبت نام کرد.

علیرضا سعدی پور معاون مدیر کل آموزش و پرورش استان مازندران در این باره گفت: در فضای مجازی از مشکل این دانش آموز مطلع شدیم و با هماهنگی مدیر آمورش و پرورش رامسر مقدمات تحصیل در دبیرستان شبانه روزی امیر المومنین تنکابن در پایه دهم رشته علوم انسانی آماده شد.

وی افزود: در راستای راهکار ۵ سند تحول بنیادین و توجه ویژه به دانش آموزان مناطق محروم که از اهداف اصلی آموزش و پروش است در دورترین نقاط تنکابن نیز دانش آموزان تحت پوشش قرار دارند تا از آموزش و پرورش بهره کافی ببرند.

 

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: