• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-4614-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

رییس اداره پست محمودآباد خبرداد

اجرای طرح یکپارچه الکترونیکی پست در مازندران

رییس اداره پست محمودآباد از اجرای طرح الکترونیکی یکپارچه ایماک در استان مازندران خبر داد.

اسماعیل قربانی در گفت وگو با ایسنا مازندران، با بیان اینکه طرح یکپارچه سبماک در سطح استان در حال اجرا است، اظهار کرد: یکی از پیش زمینه های دولت الکترونیک دولت ملکی فراگیر در حوزه ملک و املاک بوده که شرکت ملی پست کشور به دستور دولت تدبیر و امید و شخص ریاست جمهوری این طرح در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به بهره برداری دستگاه های اجرایی مختلف جهت تامین زیر ساخت های لازم تصمیمی نافذ در نیمه تیرماه سال 95 در خصوص بهره برداری دستگاه های ذیربط از این فرآورده دانش بنیان و پیشرفته صادر شد.

قربانی با اشاره به اینکه این پروژه در قالب دو پروژه اصلی و زیر بنایی به تصویب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور رسیده است، بیان کرد: این پروژه امکان ایجاد پایگاه متمرکز املاک و تراکنش ها و فرآیندهای اداری و مالی مربوط به املاک و اماکن بوده و باید به صورت الکترونیکی صورت پذیرد.

این مسئول در ادامه عنوان کرد: این طرح شامل تمامی املاک با هر کاربری و زیر مجموعه دستگاه های اجرایی کشور بوده و دهیاری ها و شهرداری ها دستگاه هایی هستند که از این طرح بهره مند خواهند بود.

قربانی گفت: دهیاری ها از سال گذشته آموزش های لازم را دیده و تجهیز شده اند و در خصوص صدور مجوز ها برای ساخت و ساز ها استعلامات لازم از ادارات مربوطه از طریق این سامانه صورت می گیرد.

رییس اداره پست محمودآباد در پایان به 10 دستاورد عمده این طرح ملی اشاره و خاطرنشان کرد:  ساماندهی اطلاعات اماکن و املاک کشور در بسته یکپارچه و بانک اطلاعاتی متمرکز که مستمرا با کمترین هزینه و در اسرع وقت روز آمد می شوند، فرآیندهای ملک در دستگاه های اجرایی ذیربط، تبادل الکترونیکی ده ها میلیون فقره سامانه الکترونیکی اماکن و املاک، به حداقل رسیدن حدود 130 سفر درون شهری و برون شهری که سالانه برای پیگیری امور صورت می گیرد، تسهیل و تشخیص سالانه چند صد هزار میلیارد در سال درآمدهای مالیاتی که در حال حاضر امکان شناسایی و وصول آن وجود ندارد، ساماندهی و شفاف بودن بازار مسکن، کاهش چشمگیر هزینه تشکیل و به روزرسانی حدود 270 میلیون پرونده املاک در دستگاه های اجرایی، امکان هدفمندسازی واقعی یارانه های نقدی و غیر نقدی، مهار زمین خواری و کاهش دعوای مربوط به املاک در دادگستری ها و یا مراجع رسیدگی به اختلافات از دستاوردهای این طرح ملی است.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: