• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-4514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران:

حوادث ناشی از کار در مازندران رو به افزایش است

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران گفت: حوادث ناشی از کار در مازندران رو به افزایش است.

به گزارش ایسنا مازندران، علی عباسی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در سال های اخیر آمار تلفات حوادث ناشی از کار روند افزایشی داشت، اظهار کرد: مرگ و میر ناشی از حوادث کار در 6 ماهه امسال 56 نفر هستند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 22درصد افزایش یافت و از این تعداد 55 مرد و یک نفر زن هستند.

عباسی با بیان اینکه از این تعداد 46 نفر متاهل و مابقی مجرد هستند، افزود: بر اساس آمارهای موجود در شش ماهه سالجاری سقوط از بلندی با 24 فوتی رتبه اول مرگ‌های ناشی از حوادث كار را به خود اختصاص می دهد و برق گرفتگی  با 14، جسم سخت با 13 و سایر با 5 فوتی در رتبه های بعدی مرگ بر اثر حوادث كار قرار دارند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران افزود: در شش ماهه امسال بیشترین مرگ‌های ناشی از حوادث كار با 12 مورد در مرداد ماه و كمترین آن با 6 مورد در تیر ماه ثبت شده‌ است.

این مسئول تصریح کرد: طی این مدت شهرستان‌های بابل  با 12فوتی، ساری با 7 و آمل با 6 فوتی بیشترین و شهرستان‌های چالوس، فریدونکنار و نکا هر کدام با یک فوتی كمترین موارد مرگ بر اثر حوادث كار را داشتند.

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران به تفکیک سن متوفیان گفت: بیشترین سن مربوط به افراد 31 تا 40 سال با 20 فوتی و 21 تا 30 با 16 فوتی و 41 تا 50 با 8 فوتی به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند و سن بیش از 61 سال با یک فوتی کمترین آمار در این شش ماهه گزارش شده است.

عباسی افزود: بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان تعداد 493 مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 10 درصد افزایش داشت از این تعداد 471 نفر مرد و ما بقی زن هستند.

عضو شورای قضایی استان با اشاره به اینكه بیشترین حوادث ناشی از كار در بخش ساختمان است،  گفت: ارزش نهادن به جان انسان ها، داشتن برنامه ایمنی در كار، رعایت استانداردها و قوانین مربوطه، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی كه اتفاق افتاده را از مهم ترین راهكارها در راستای كاهش حوادث ناشی از كار دانست.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: