• یکشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نامه دانش آموز روستایی به فرماندار رامسر/ نمی خواهم ترک تحصیل کنم!

"مرضیه کیایی" دانش آموز روستای "سپارده" شهرستان رامسر است که از ابتدای سال تحصیلی به مدرسه نرفته است و در نامه ای به فرماندار شهرستان از وی خواسته است زمینه تحصیل وی را فراهم کند.

به گزارش ایسنا مازندران، "مرضیه کیایی" دانش آموز روستای "سپارده" شهرستان رامسر است که از ابتدای سال تحصیلی به مدرسه نرفته است، روستای وی مدرسه مقطع دبیرستان ندارد و تنها به دلیل به حدنصاب نرسیدن وی از تحصیل بازمانده است.

مرضیه به فرماندار نامه نوشته است، گلایه کرده است و گفته که می خواهد درس بخواهند اما نمی تواند به شهر بیاید.

این دختر دانش آموز روستایی در نامه خود آورده است:

عرض سلام ادب و احترام خدمت شما فرماندار گرامی بنده مرضیه کیایی یکی از دانش آموزان مدرسه شهید مرتضی اشکور کیایی روستای سپارده شهرستان رامسر استان مازندران هستم.

متاسفانه به علت نداشتن امکانات کافی در روستایمان در سال جاری با معدل 18.52 مجبور به ترک تحصیل شدم.

ضمنا دانش آموزان این روستا پس از به پایان رسیدن دوره اول متوسطه ( سوم راهنمایی) برای ادامه تحصیل ناچارا به شهر می روند، اما آن دسته از دانش آموزان مانند من که پر از استعداد، اشتیاق و علاقه فراوان برای ادامه تحصیل هستم به علت نداشتن این امکانات مجبور به ترک تحصیل می شویم.

پدر و مادرم مانند دیگر روستاها کشاورز و دامدار هستند و علاقه زیادی برای آمدن به شهر ندارند، نه تنها من بلکه خانواده ام نیز برای ادامه تحصیل من به هر دری زدیم نشد.

درست است که یک ماه از بازگشایی مدارس می گذرد اما من همچنان امیدوار هستم لذا خواهشمندم برای من فکری کنید.

روزی که شما به همراه امام جمعه بخشدار رئیس آموزش و پرورش فرمانده انتظامی برای بازدید به مدرسه روستایمان سپارده آمده بودید من نیز در آن جمع حضور داشتم و نامه ای برایتان آماده کرده بودم که خواستم در جمع بخوانم اما کسانی در جمع حضور داشتند که خواستند نامه را نخوانم.

آقای فرماندار خواهشم از شما این است که به فکر مناطق محروم از جمله روستای ما باشید چون دوست ندارم دانش آموزی دیگر مانند من به خاطر نداشتن امکانات و با آن همه استعداد درس را کنار بگذارد و آینده اش را بابت این مسئله خراب کند.

به گزارش ایسنا، نامه این دانش آموز سبب شد تا در این باره از فرماندار رامسر در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه خدمات دولت در بخش آموزش و پرورش اشکور مطلوب و قابل توجه است،بگوید: کلاس های مدرسه سپارده در مقاطع ابتدایی و راهنمایی دایر بوده و در مقطع دبیرستان به علت به حد نصاب نرسیدن دانش آموز کلاس ها دایر نیست.

محمد آزاد گفت: آمادگی حمایت های جانبی در خصوص عدم ترک تحصیل و ادامه تحصیل دانش آموزان از سوی آموزش و پرورش وجود دارد و در صورت تمایل دانش آموزان عملی خواهد شد.

اما رئیس آموزش و پرورش رامسر نیز در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه سپارده به علت عدم امکانات کافی و به حد نصاب نرسیدن تعداد دانش آموزان مقطع دبیرستان ندارد، گفت: این روستا فقط در مقاطع ابتدایی و راهنمایی فعال بوده و در روستاهای تمل، میج، سپارده و یازن هر کدام ۸ دانش آموز دارند.

محمد صادق امینی نیا اظهار کرد: اگر تعداد دانش آموزان در این روستا به حد نصاب برسد به تدریس در مقطع دبیرستان کمک خواهیم کرد.

وی افزود: آموزش و پرورش آمادگی دارد چنانچه دانش آموزی قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر داشته باشد در رامسر با حمایت و امکانات آن را عملی خواهد کرد.

وی تصریح کرد: در تنکابن مدرسه شبانه روزی وجود دارد و امکان انتقال این دانش آموزان به این مدرسه نیز وجود دارد.

به گزارش ایسنا عضو شورای اسلامی روستای سپارده نیز با بیان اینکه در سپارده یک مدرسه وجود دارد و یک مدرسه جدید در حال ساخت است، گفت: مدرسه سپارده مشکل فضای آموزشی ندارد و دارای ۲۰ دانش آموز است.

نادر کیایی تصریح کرد: دانش آموزان انگیزه خوبی برای درس خواندن دارند و در این راه نیازمند حمایت دولت هستیم تا دانش آموزان از روستاها به شهر مهاجرت نکنند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: