• شنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 968-288-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مازندران قطب اصلی وزنه برداری جهان است

رئیس فدراسیون وزنه برداری ایران، گفت: مازندران قطب اصلی وزنه برداری جهان است که برای توسعه این رشته ورزشی باید گام‌های اساسی برداشته شود.

علی مرادی در گفت وگو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: مازندران قطب اصلی وزنه برداری جهان است که برای توسعه این رشته ورزشی باید گام‌های اساسی برداشته شود و بابلسر از مراکز فعال و دارای تاریخچه وزنه برداری در کشور بوده که باید برای بهره‌برداری بیشتر این رشته اقدامات مؤثری انجام داد.

وی افزود: از آنجایی که برگزاری مسابقات جهانی وزنه برداری در آمریکا در همین شرایط آب و هوایی برگزار می‌شود و با توجه به اینکه حضور مردم برای دلگرمی ورزشکاران دلگرم کننده است بنابراین شهرستان بابلسر انتخاب شد که در این شهرستان یک ماه اردو برگزار می‌شود.

مرادی با اشاره به علاقه مندی مردم و مسئولان در برگزاری این اردوها ابراز امیدواری کرد که در آینده نیز این  مسابقات برگزار شود، تصریح کرد: رشته وزنه برداری در این شهرستان جز ورزش‌های اصلی است و این حضور مردم برای ورزشکاران ایجاد انگیزه می‌کند.

رئیس فدراسیون وزنه برداری ایران، یادآور شد: آورده رشته ورزشی وزنه برداری در شهرستان بابلسر این بود که موجب تجدید خاطره‌ این رشته و یادآوری ورزشکارانی چون برومند و تیموریان است که امیدواریم جوانترها بتوانند از این تجربیات استفاده کنند.

این مسئول با بیان اینکه باتوجه به رکوردگیری شاکله نخست تیم وزنه برداری 10 نفر انتخاب و افراد اصلی نیز در آینده مشخص خواهد شد، گفت: در حال حاضر در مرحله خوبی قرار داریم و حدود یک ماه زمان برای مسابقات قهرمانی جهان وجود دارد امیدواریم که این ورزشکاران به موفقیت‌های مناسبی دست یابند.

وی افزود: اتحادیه ضد دو پینگ نیز دعوت شد تا تست دوپینگ نیز گرفته شود تا همانند مسابقات اصلی این وزن گیری انجام گیرد.

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: